retseptita rohud stressi ja ärevuse vastu 19.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 28-aastane naine ning aastaid tagasi diagnoositi mul korduv mõõdukas depressioon. kasutasin umbes aasta aega Coaxili ning vajadusel võtsin ka diazepami. Nüüd pole enam ca 2,5 aastat tablette kasutanud. aasta tagasi sündis mul teine laps ning kuu aega tagasi abiellusin, nüüd viimasel ajal on tekkinud jällegi ärevushäired ning ka muud somaatilised kaebused (enne magama jäämist jooksevad jutid läbi keha, rinnust valutab, pea on nagu vati sees, kuklast rõhub jne). Oma psühhiaatri juurde saan alles kuu aja pärast ning perearsti ses osas ei usalda. Nüüd sooviksingi teada, et kas apteegist on võimalik mingeid looduslikke ravimeid ilma retseptita osta, mis võiks aidata ärevuse vastu ning just eriti nende judinate ja värinate vastu, mis keha läbib? Olen kasutanud palderjani tilku ning joonud rahustavat teed, kuid need pole üldse aidanud.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Jalutuskäigud ja Mängimine Lastega, soojad joogid, käsitsi pesu pesemine soojas vees 10-15 min., minu harjutus, juuste harjamine pehme juukseharjaga (eriti kukla-kaela piirkonda), abikaasa võiks teha õrnalt nn kaelasooni, õlavöödet, selja ülaosa (õrnal-mõnuslat), välisriietus selline, et kaelal-peal jahe ei oleks.
Jälgida päeva kjooksul kordulat, et kael pingevaba oleks - minu harjutus.
Tegudele,
Jüri O.-M: Ennet