Üledoos uimastist. 16.09.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Tere, ma proovisin lolli peaga, kergeusklikult sõpra usaldades mingit tüüpi uimastit. Hiljem sain teada, et tegemist on "meditsiinilise" kanepiga või taolise ainega, mis pidavat olema kordi kangem tavalisest kanepist, aga samas legaalne. Mulle ta ütles, et tegemist on kanepiga. (Kanepit olen elus 2 korda proovinud, aga nüüd ei võta elu lõpuni mitte ühtegi uimastit enam. Tegelikult oleksin pidanud keelduma ka tema kanepi pakkumisest.)

Ma sain väga suure üledoosi. Mul oli okseisu. Keha temperatuur kuumenes tohutult ja tuli suur vedelikupuudus.Süda kloppis tohutult ja ma ei tajunud ümbritsevat õigesti. Kõik maailm pöörles ringi ja ma ei mõistnud, mis minuga toimub. Ma istusin mitu tundi ühes samas kohas ja hiljem, kui tuli tohutu vedeliku puudus, jooksin koju. Õnneks jõudsin korralikult koju. Ma jõin vett, siis lihtsalt istusin ja lõpuks läksin magama.

Hommikul ärkasin ülesse ja lootsin, et kõik on korras .Aga teatud mõttes ka oli. Kuid 5 päeva olin ma tohutult uimane. Ma olin omas mõttes kinni ja oli selline tunne, et päris "mina" ei ole siin. Siis ta lõpuks kadus ära ja mul hakkas parem.

Ma arvasin, et kõik on korras, aga siiski ei ole, umbes 3 nädalat peale seda sündmust ma võtsin sõpradega natuke alkoholi. Ma ei jõudnud eriti üle poole 1,5L'se GINI juua, kui mul järsku tekkis sarnane tunne, kui ma olin üledoosis. Mul süda kloppis, kõik oli kahtlane ja uimane ja keha temperatuur suurenes.
Siis ma see õhtu enam juua ei julgenud ja üledoosi tunne läks umbes 5 minutiga üle.

Siis aga oli ja on mul jälle selline uimane tunne, mis oli mul 5 päeva peale üledoosi. Nüüd on sellest 6 päeva möödunud, kui ma jõin. Täna õhtul aga ma lihtsalt istusin sõpradega pingi peal kuskil 20:30 paiku ja mul tekkis lihtsalt niisama see üledoosi tunne. Üledoosi tunne kestis heal juhul minuti või veidi kauem. Peale seda aga olin väga uimane ja segaduses umbes 1-2 tundi. Nüüd on mul natuke parem hakanud.

Ma ei mõista enam, mis minuga toimub? Kas tõesti võis tekkida mul jäädav kahjustus selle uimasti tarvitamisest? Eelmine kord läks uimane tunne 5 päevaga üle, aga nüüd enam ei lähe? Ma ei oska enam midagi ette võtta ja ma kardan juba enda tervise pärast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Said tõsise õppetunni! Võta siis sellest õppust, muidu kohtume narkotsi-hullaris!
Tee sporti, õigel ajal magama, kutsu ka sõbrad sporti tegema.
Ega muud rada ei ole.
Kui mõni sõber oma alko-narko asjadega "keksib", siis ära oma seisukohti muutma hakka. Mõnel on nö puupea ja aju kahjustamine võtab esialgu rohkem aega, aga "tulemused" on kestvamad.
Tee sporti ja kõik sul taastub normi piiridesse.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet