Antidepressandi võõrutusnähud 27.08.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

olen nüüdseks võtnud antidepressante umbes 6 aastat (estritalopraam), 10 mg päevas. Veebruari algusest alates kuni mai keskpaigani 15 mg päevas, suur soov tekkis lõpetada ravi (usk andis tõuke), ega ju elulõpuni ei saa ravimeid tervitada, see ei ole normaalne. Seega hakkasin doosi vähendama, 1,5 kuud 10 mg, kuu aega 5 mg ja umbes nädal võtsin ülepäeviti 5 mg, siis läksin lapsega Kuremäe kloostrisse nädalaks ajaks ja otsustasin, et rohkem ei võta üldse, maksku mis maksab, nüüd ei ole antidepressante kasutanud 3 nädalat. Tunne on kohutav, alguses paar nädalat oli iiveldus, pearinglus, kõht lahti, üritasin pidevalt millegagi tegeleda, ringi liikuda, et mõtted mujale viia, et siis õhtul voodisse kukkuda ja magama jääda. Kuna väike laps ärkab öösiti ning mõni öö on tal meeletud gaasivalud, ei suuda ma ennast välja puhata päevasest ringiliikumisest, aga ikka sebin ringi ja nii edasi ja edasi, nüüd tunnen ennast nagu tühjaks pigistatud sidrun. Võõrutusnähud ei ole viimasel nädalal enam nii suured, aga sellevõrra on närvilisus meeletu, terves kehas on vibra sees, kehast ja peast käivad läbi tõmblused, südame koha pealt valutab, ilmselt pidevast pingest ning võimetusest lõõgastuda (sellega on nii, kui tuleb tahe lõõgastuda, keha ja vaim vajab seda, siis just parajasti sellel hetkel ei pruugi seda saada, kuna lapsel oma režiim jne. nii juba üle aasta, nüüd juba tekkinud üldse võimetus lõõgastuda), peas on selline tunne, nagu saaks iga natukese aja tagant elektrit, selline tugev laine käib läbi, selline kerge tedvusekadu nagu oleks. Küsimus selline, kui kaua need võõrutusnähud tavaliselt kestavad, kas selline tunne on normaalne võõrutuse puhul või hakkavad mul nüüd ärevushäire sümtomid tagasi tulema?(AD kirjutati välja sotsiaalärevushäire puhul). Kui suur on tõenäosus, kui AD ravi jätta peale nii pikki aastaid, et kõik sümptomid tagasi tulevad, keha ju teoreetiliselt peaks olema vägagi harjunud AD ainega? Hetkel on tugev soov hakata uuesti kasutama, et ilma selleta ei ole võimalik elada, laps vajab terve närvikavaga ema, septembrist hakkab kool, viimane aasta ylikoolis, diplomitöö ja palju ettekandeid, detsembrist lõppeb emapalk, vaja tööle minna, selleks vaja käia intervjuudel, ennast tõestada jne, sellises seisundis nagu praegu ma seda kohe kindlasti kõike ei suuda, variseb elu ka veel kokku, lisaks närvilisusele. Kas see seisund läheb üle või on tõenäoline, et haigus hakkab naasma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Annaksin uinutava-rahustava toimega AD-d õhtul ja see aitab pikaaegsest Cipralexi tarvitamisega seotud "sidemetest" lahti sõlmida.
AD on algetapil , aga põhiliseks on harjutused ja siis uus hoiak. Usu-elu ja kloostrielu on ka uueks valdkonnaks, sellega harjutmine vajab ka aega ja kohanemist.
Arstirohtu on alul veidi vaja, psühhiaater annab (uinutava-rahustava toimega!) ja võtta siis õhtul.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Võõrutus

Söön paroxetiini 40mg. juba 16a,lõpetasin joomise 4kuud tagasi.Lõpetati Rivotril(ka 16a.)kasutamine ja 4kuud tagasi.Asemele opamox 15mg 3xp. Kaua need võõrutused kestavad?Ei jaksa enam.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Koostöö oma psühhiaatriga.
Arsti rohtude abil peab enesetunne (ka võõrutusnähud) koheselt vähenema, enesetunne paremuse suunal liikuma.
Kui ei - rohu annust muuta või siis rohtu muuta.
Loe edasi

Ärevus seoses rivorilist loobumisega

Tere!
Mul on probeem seoses ärevuse ja unehäiretega.
Pöördusin aastaid tagasi selle murega psühhiaatri poole. Ta kirjutas välja rivotrili järjest 4,5 aastat. Võtsin seda 0,5-1,5 tabletti päevas. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olenevalt teie kehakaalust peaks Mirtazapini annus 15+/- mg (rohkem/vähem - ise leida õige annus) õhtul olema. Kui sõltuvusprobleemid, siis ilmselt kuni 30 mg+/-.
Koostöö psühhiaatriga.

Loe edasi

Võõrutusnähud- ikka haige?

Tere!

Olen lugenud Teie soovitusi ja vastuseid.
Kas mul võib õige mulje olla jäänud, et kui AD lõpetamisel tekivad võõrutusnähud, siis on see märk sellest, et inimene ei ole päris tervenenud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Sportlane harjutab, treenib, muutub sihipäraselt tugevamaks. Samavõrd vajab (on treenitav) harjutamist, treenimist, sihipärast muutmist ka inimese tundeelu, psüühika, sotsiaalsed oskused. Tabletid on vaid ...

Loe edasi

Efexori võõrutusnähud

Lõpetasin nädal tagasi Efexori kasutamise ning pärast seda ilmnesid tõsised terviseprobleemid, peast käivad teravad jõnksud läbi, tugevad meeleolumuutused, pulss on tavalisest kõrgem, pea 90 või pisut ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AD ja harjutused käsikäes, siis AD pikkamööda väheneb, aga harjutused jäävad - selline on paranemise õige rada.
Apteegist saadavad rohud on organismis endas praktiliselt kõik olemas, aga nad on ...

Loe edasi

Coaxil

Tere! Tahtsin küsida antidepressandi Coaxili kohta. Kui pikalt peaks seda tarvitama kui on depressioon ning ärevushäire? Kas pikaajaline kasutamine on kuidagiviisi ka ohtlik? Päevane annus on 1 tablett ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Arstirohtu vaja võtta kuu-poolteist. Harjutusi teha (viis rühma, neist alustuseks kehalised). Minu Palve-Meditatsioon.
Arstirohi ohtlik ei ole, harjutused vajalikud ja siis uus hoiak ehk prioriteedid. ...

Loe edasi

metadooni võõrutusnähud

Kui kaua peale metadooni kasutamise lõpetamist võivad tekkida võõrutusnähud? Inimene väidab et 2-3 korda aastas tekivad tüüpilised võõrutusnähud kuigi pole üle 5 aasta enam metadooni tarvitanud. On see ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõik on võimalik - ajus ju see "tempel, narkotsi-tempel" olemas.
Raviarst aitab. Lahendid olemas.
Tervislik ja sportlik eluviis on kasuks. Teaduslikku kirjandust spordi kasulikust mõjust ...

Loe edasi

flux

Tere!
Olen 26a naine.Võtsin Fluxi kerge ärevushäire raviks 6 kuud 20 mg päevas.Aitas hästi.Küsimus on selline, et millal tekivad võõrutusnähud? Kas kohe peale ärajätmist?Mina võtsin viimased 10 ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Liinakene,
mingeid võõrutusnähte ei ole. On vaid see, et ainult tabletiga olukorda ei paranda! vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi. Rohi, harjutused (viis rühma) ja uus ...

Loe edasi

antidepressandid

Kas peale pooleaastast citaleci kuuri võivad ilmneda võõrutusnähud?
Nädal aega pole rohtu võtnud ja pidevalt on nagu süda paha ja tasakaaluhäired.
Suus on vahepeal tunne nagu oleks saanud tuimestussüsti, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tehke minu harjutust, käige väljas, tehke sporti. Südame-veresoonkond vajab ergutamist. Kaebused on ilmselt madalast vererõhust e õigemini - südame-veresoonkonna n.ö. treenimatusest.
Rohi vähemaks ...

Loe edasi

skisofreenia

kas on vöimalik saada skisofreenia ka sellisel juhul,kui arst on määranud vale antidepressandi ja inimene on seda kasutanud mitu kuud s.t.3-4 kuud framexit,mis oli esimene antidepressant ravimina.Olukorra ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AD kasutamisest ei ole tekkinud ja ei saa tekkida skisofreeniat. Õige ravimi leidmine käib koostöös tohtriga.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

Laps narkomaaniga

Kui kaua peaks olema inimene n.ö. "puhas" et eostada laps. (soovitav aeg)

inimese puhul kes on u. 1,5 a. kasutanud kokaiini ja muid uimasteid.

Vastas dr Jaanus Mumma

Tere!

Ega täpset aega pole kusagil kirja pandud.Isa poolne narkootikumide tarvitamine ei ohusta last otseselt.Regulaarne narkootikumide tarvitamine kahjustab spermatosoide ja viljastamisega ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: