Kas pean antidepressanti surmani kasutama? 11.01.24 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen kasutanud estsitaloprami 10mg pikka aega 10 aastat kindlasti. Algas see abikaasa haiguse ja surmaga. Olen vähemalt kolmel korral püüdnud loobuda annust pikkamööda vähendades, aga mõne kuu pärast olen ikka uuesti tarvitama hakanud, sest võõrutusnähud 0n olnud talumatud ja viinud depressiooni. Kuna mul on ka rahutute jalgade sündroom, siis kasutan ka pramipeksooli 0,18 mg. Viimasel aastal on ka escitaloprami kasutamise ajal lisandunud uusi halbu sümptome: kogu keha on valusaid punkte täis, valutavad lihased ja liigesed. Jalad on hakanud nii tõmblema, et "hüppavad lausa üles" eriti õhtul ja öösel rahulikus olekus. Pean voodist välja tulema kõndima, võimlema ja venitusharjutusi tegema. .Ma olen suht liikuja tüüp ja võimlen iga päev. Lugesin, et need võivad olla tekkinud pikaajalisest tarvitamisest kõrvalmõjud. Hakkasin uuesti loobuma pikkamööda, aga nendele kõrvalmõjudele lisaks on tulnud peavalu, pikselöögi tunne peas, tasakaalutus, värinad, higistamine, südame jukerdamine, Tunne on selline nagu istuks elektritoolil. Mitmel korral olen minestanud.Unetus jne. Mul võib olla ka pärilikkuse tegur mängus.... Mida peaksin tegema, eluisu on otsakorral, eks ma ole vana ka, elatud juba küll!!! Ette tänades.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Antidepressandi vajadusel ravimit vahetada, On und soodustavaid antidepressante - neid proovida (Mirtazapiin 7,5 mg kuni 15 mg õhtul. Mõõdukas kehaline aktiveerimine.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet