Närvidega probleem 21.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.
Nimelt oli mul rindkere operatsioon aasta aega tagasi, ning peale seda on mul närvid kuidagi täiesti läbi ja ma ei ole see, mis olin varem, paljud asjad ajavad mind nö paanikasse, pidevalt on selline tunne, et mul pole õhku enam ja pea kuidagi ringleb, ei ole kindlalt enam maa peal ja süda peksab, selline tunne, et kohe suren ära, kuna mul pole lihtsalt enam õhku ja vahepeal ma lihtsalt selle tunde ajal ei suuda midagi mõelda ja käed peavad kogu aeg liikuma, mitte miski ei aita selle vastu, lihtsalt pika aja jooksul rahunen maha, aga ma ei tahaks üldse sattuda paanikasse, enne operatsiooni ei olnud seda, ma olen tegelt väga tugev isik, aga lihtsalt see tunne saab must võitu, vabas õhus pikali silmad kinni ma ei suuda ka olla, siis tekib ka halb tunne.
Mis ma peaksin tegema?
Kellegi juurde pöörduma v pean mingeid ravimeid võtma?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kaks harjutust. Esiteks, ortostaatiline harjutus: pea kõrgemal... pea madalamal. Minu Palve-Meditatsioon - esimene samm. Või siis seista, istuda, lamada, jalad üles, puusad üles ja vastassuunas tagasi. Mõnusas tempos, igas poosis paar-kolm sec.
Teiseks, kuristamine - pikkamööda ja rahulikult kuristades välja hingata ja samas mõttes öelda ning kujutleda, et vabanen ... (millest vabaneda soovid). Iga mulks ongi vabanemine. See ka hea harjutus kopsudele.
Sportlik-tervislik eluviis. Vajadusel rahustavat teed. Siorvi varasemaid soovitusi.
Ärevushoo ajal vajuta sõrmedega mõnusalt silmamunadele, mõnusalt - ülihea rahustaja.
Igast murest saab üle.
Jüri O.-M. Ennet