Kuna inimene vajab psühhiaatrilist abi? 17.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist, tahaksin teada, kas üldse peaksin psühhiaatri poole pöörduma või saaks probleemiga ka ise hakkama .

Minu elukaaslane väidab, et lisaks lugematutele pisivigadele kannatan ma veel sotsiofoobia, depressiooni ja alkoholismi all.

Sotsiofoobia: suudan inimestega suhelda küll, aga pigem väldiksin, kas see on siis juba sotsiofoobia?

Depressiooni tase on vast Eesti keskmine ja antidepressante kardan ma ka süüa.

Kas alkoholism on kätte jõudnud kui inimene nädalas korra alkoholi tarvitab (üle mõõduka koguse)?

On mul üldse põhjust psühhiaatri juurde pöörduda?
aitäh

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Alkohol. Kui elukaaslast häirib, siis on probleeme, sotsiaalseid probleeme kodus. Kuus kuud ilma ühegi tilgata, siis võib öelda, et probleemi ei ole. Kui seda ei suuda, siis on ikkagi pudel tähtsam kui elukaaslane. Pudel või elukaaslane, selles on küsimus.
Depressioon. Olgu keskmine või midagi muud - ikkagi depressioon. Järelikult on vaja midagi muuta, midagi ravida (antidepressandi vajaduse ütleb psühhiaater). Ainult rohi kedagi depressioonist ei vabasta - harjutusi on ka vaja teha.
Selle nn sotsiofoobia küsimuse saab lahendada psühhiaatriga vesteldes.
Tegudele või nina pudelisse, ega muud elurada ei ole. ise tuleb valik teha, ise uut rada liikuda. ISE!
Tegudele!
Jüri O.-M. Ennet