Miks närvid tõmblevad? 25.06.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. Dr Ennet
Mul selline mure: milles asi, et mul närvid tõmblevad, eriti öösel, kuna mulle on öeldud, et ma tõmblen kui ma magan, mis mul viga on? Ma olen mures.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tõmblemine on väga lai mõiste: vähkremine, värisemine, vibreerimine...üksik lihsrühm või kogu keha, jne. Kas häirib ka ennast või ainult kõrvalt vaatlejaid?
Põhiprintsiip - inimene on endasse "kogunud" rohkem pingeid, kui on osanud-suutnud neist vabaneda. Organism siis nö alatevuslikult (teadvustamatult) kehaliste liigutuste abil vabaneb neist üleliigsetest pingetest. Organism "ütleb", et on vaja tegeleda kehaliste harjutustega, psühhoregulatsiooniga ja korrigeerida oma igapäevaelu. vt. varasemaid soovitusi ja sealt leida endale "suupäraseid" nippe ning siis neid ka teha.
Suure palavuse perioodil vajab organism rohkem ka mineraale - jooge min.vett (kus ikka mineraale ka sees on, Borjomi näiteks).
Head tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet