Depressioon 03.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei teagi, kust alustada. Suur mure on olnud mul endaga juba mitu aastat.
Sattusin paari aasta eest täielikku depressiooni. Ma ei tea, kas see võis mind mõjutada,et käisin ravitseja juures. Ei ole kindel, kuid tundus nagu, et peale seda läks asi veel hullemaks. Loodsin leida seal vist hingerahu. Pärast nägin seda sama ravitsejat telekas ja saadetes. Tegemist ei ole hea "Nõiaga". Olin depressioonis enda elus tehtud valede otsuste, tegude ja ka lapsepõlves läbi elatud murede pärast. Usaldasin naiivselt inimesi. Mitmed nurja läinud suhted. Jubedad mõtted süvenesid minus enam ja enam (miks ometi?). Viha enda vastu oli suur. Süütunne tahtis tappa. Tundsin, et ma ei ole mitte midagi väärt. Tahtsin ainult põgeneda. Süüdistasin oma ema, et ta ei kasvatanud minust korralikku tüdrukut, sest kõik algab kodust. Sõbrannade setskond oli mul suur ja teadsin, et seal käib suur tagarääkimine. Kuulsin ükehorra seda isegi pealt. Tõmbusin täielikult endasse. Ei suutnud kedagi usaldada. Kuid sisimas ajas see mind enda juures kõige rohkem närvi, et ma ei julgenud öelda inimestele asju välja. Mõtlesin, et ei taha rohkem probleeme endale tekitada...et oleks targem suu kinni hoida. Oli raske ka raske ennast kehtestada ja inimestele EI öelda. Paljud korrad tundsin lihtsalt, et plahvatan. Ei suuda seda lihtsalt kõike endas hoida. Olin kõiges nii negatiivne. Hommikuti ei olnud mul energiat, et tõusta ja minna tööle. Tahtsin ainult magada. Kuid olen kohusetundlik. Läksin siiski alati tööle. Seda kõike, mida sisimas tundsin, on raske isegi kirjutada. Hakkasin eneseabiraamatuid lugema, et saada sealt toetavaid sõnu ja tuge (see oli ainult ajutine). Järgmine hetk mõtlesin täpselt samamoodi ja ei saanud negatiivsetest mõtetest lahti. Sel hetkel ei olnud mul usaldusväärset inimest, kellele kõike seda rääkida.
Ei saanud ise ka aru, mis minuga õige toimub. Teadsin, et pean midagi endaga ette võtma, muidu võib see halvasti lõppeda. Otsustasin asjad pakkida ja Eestist lahkuda. Olen Eestist ära olnud nüüd üle kahe aasta. Lood on poole paremaks läinud, kuid siiski vahel tunnen et see kõik on jätnud mulle mingi jälje. Ma ei tea isegi, miks ma nii käitun, kuid vahel ma muutun tagasi selliseks, milline ma olin Eestis. Ei saa endast ka aru. Ei taha kellegagi rääkida ja tõmbun endasse. Kui olen teinud milleski vea, siis tuleb tohutu viha enda vastu, et ma ei ole piisavalt hea. Kõige raskem ongi see, et ma ei saa iseendast ka aru.
Kuid nüüdseks võin öelda, et olen parem inimene ja on unistused ja sihid, kuhu poole pürin
Võib-olla oskate Teie öelda, mis minuga toimus ja kas ma peaksin pöörduma arsti poole oma probleemiga? Kas on võimalik, et saan endast selle kõik välja ravida või ei?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tehke minu Palve-Meditatsiooni harjutust (vt- varasemad või Google) ja enese tunnetamine-leidmine läheb õigetesse rööbastesse. Siis minu raamat "Väljavalitu" Tervisemaja suunised. Nii lähevad asjad rutuliselt õigesse asendisse.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

depressioon

Tere,kui depressioon on esimest korda ja ennem olin väga optimistlik ja elurôômus,kas saan peale ravi jâlle endiseks? Ja kas depressioon on selline haigus,mis ei kesta terve elu ja ajaga paraneks ka ise,ilma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Loomulikult, kõik saab korda.
Jällegi kordan - tabletid on vaid umbes kümnendik kodu ravist, vajalikud on ka muu - harjutused ja nn uued prilllid (uus hoiak e uus eluviis).
vt seda ristkülik-diagonaaliga ...

Loe edasi

Eesti ja depressioon

Kirjutan lühikest uurimustööd depressioonist ja sooviksin Teilt paluda väikest kommentaari, mis on eestlaste hulgas suurimad depressiooni põhjustajad ja kui suurt hulka meie inimestest see kole haigus ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Iga inimene on omaette unikaalne ja ainulaadne e eelsoodumus depressiooniks on inimestel erinev.
2) Iga inimene elab keskkonnas ja see keskkond mõjutab nii meeleolu plusse kui ka miinuseid.
Loe edasi

Depressioon ja krooniline tonsilliit

Tere!

Ütelge palun, kas krooniline tonsilliit võib põhjustada depressiooni?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Deoressioon võib olla omaette haigus (nosoloogiline ühik),
depressioon võib kaasneda mitmete psüühikahäiretega,

depressioon võib Kaasneda ja kaasneb mitmete somaatiliste (kehaliste) ...

Loe edasi

Varjatud sügav depressioon

Ma olen 14-aastase poja ema, tunnen tema pärast muret. Ta ei käi koolis ja mõtleb igasuguseid vabandusi välja, et miks ta koolis ei käi. Oleme käinud lastetugikeskuses psühholoogi juures ja talle pandi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kindlasti minna lastepsühhiaatri vastuvõtule (seal ka kliiniline psühholoog). Nemad uurivad üheskoos ja soovitavad siis ravi küsimustes ja muus valdkonnas.
Üleväsimus, depressioon, arengu-probleemid, ...

Loe edasi

Aidake!

Depressioon, suhtesõltuvus, madal enesehinnang jne. Kardan hulluks minemist. Kas saaks jutule tulla?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830 ja lepime ajas kokku.
Igast murest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M: Ennet

Loe edasi

depressioon.

Selline küsimus, et kas depressiooni sümptonmid võivad muunududa millekski muuks ka aja pikku, kui depressiooni ei ravita?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ikka ravida. Selleks ju palju võimalusi. Depressioon on ravitav.
Ravimata asjad muutuvad krooniliseks, ka depressioon. On olemas korduv depressioon.
Rõõmsameelne olla on Kurvameelsest parem, ...

Loe edasi

diagnoos

Tere!Mida tähendab lahtiseletatult diagnoos F-33,1?Tänan.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Korduv depressioon.
Soovitused nagu tavalise depressiivse episoodi korral. Rohi, harjutused, uus hoiak e "uued prillid." printsiibi rakendamine.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet ...

Loe edasi

depressiooni diagnoos

Tere.
Palun selgitage, mida tähendab selline diagnoos nagu "vitaalne depressioon".
Ette tänades
T.

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Vitaalne - eluline-, elupuhune, elujõuline. Seega siis - "lopsakas", elujõuline, tugev, ... depressioon.
Kust selline kaunistermin saadud?
Aga ega nimi ei riku häiret - ravida ja sellega ...

Loe edasi

depressioon

kas depressiooni on võimalik ravida alternatiivsete vahenditega(valgusravi,
massaaz jms?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui ristkülikule joonistada diagonaal, siis saame kaks kolmnurka. Kui nüüd mööda seda diagonaali e hüpotenuusi mööda liikuda, siis üks kolmnurkadest väheneb (tervis) ja teine kolmnurk siis "pakseneb" (depressioon). ...

Loe edasi

depressioon

kas depressioon võib ise ka üle minna, või tuleb seda kindlasti ravida?

A

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon võib olla kerge norutunne, .... ja isegi selline, et eluisu kaob ning Inimene otsib Kõiksusega igavest ühendust.
Mis on põhjuseks? Millisel määral segab-häirib praegust elu-olu? Mida ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Küsi foorumist

Küsi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: