Foobia ravivõimalused 02.05.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on hirm teatud taimeliikide ees ja aktuaalseks probleemiks muutub see alates kevadest kuni sügiseni. Hirmu tekitavate taimede juures olles paanikahoogu ei teki, küll aga tekib soov põgeneda ja seda ma ka teen. Probleem on häiriv, kuna muru peal ma kardan kõndida, rääkimata metsas käimisest (olen küll käinud, aga väga ebameeldiv oli).

Nüüd olen otsustanud, et enam asi nii jätkuda ei saa, samas ei ole ma võimeline ise hirmust üle saama ja seepärast tahaksingi Teilt küsida, kas sellise murega tegeleb iga psühhiaater, tegemist ei ole ju üsna levinud koerte- või ämblikuhirmuga (kuid sisuliselt peaks ju hirm ikka sama tähendusega olema, sõltumata objektist)? Kui sellega tegeletakse, siis kas oskate ka kedagi konkreetset soovitada (Tallinnas ja mitte erapsühhiaatrit)?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Foobia raviga tegeleb psühhiaater. Psühhiaatriakliiniku Dispanseris on tohtreid mitmeid, valik piisav.
vt. varasemaid soovitusi foobiate, sundhirmude osas ja neid siis ka rakendada. vt. soovitusi minu raamatust "Väljavalitu".
Need mured-hirmud on kõrvaldatavad.
Igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet