Alkohol - mõõdukalt kasulik või mitte? 10.04.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lp. Jüri Ennet

Lugesin Teie raamatut "Väljavalitu". Seal oli palju juttu alkoholist ja selle tarbimisest. Siiani on aga minu jaoks jäänud arusaamatuks see, kas mõõdukalt alkoholi tarbimine on kasulik/isegi vajalik või mitte? Nimelt USA tervishoiuministeerium on öelnud paar aastat tagasi, et mõõdukates kogustes tarvitades võib alkohol ikkagi olla kasulik. Teie raamatus sain arusaamisele, et alkoholi poleks vaja siiski üldse tarbida, kuna alati leidub paremaid tegevusi (pingete maandamiseks kasvõi - psühhoregulatsioon, sport, jalutamine jne.)
Niisiis ei teagi, kas lubada omale aastas paar korda alkoholi või ikkagi täielikult ära keelata? Kuskil räägitakse, et on natukene kasulik, teiselpool räägitakse, et on kahjulik. Seega nagu õiget vastust sellele polegi?

Teie arvamus ja soovitus?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kasvav organism - täieliselt ei. (Mina lõpetasin keskkooli ja ei olnud selle ajani ühtegi mahvi suitsu teinud ja ei ühtegi tilka alkoholi võtnud.
Tulevane isa ja ema - seemnerakkude ja munarakkude kvaliteet vajab karsket eluviisi.
Väikelapse-lapse kasvatamine vajab kaineid-karskeid vanemaid.
Keskeas võib rääkida nn mõõdukast tarbimisest jne.
Mõtle ja vastavalt sellele ongi tegutsemisjuhis olemas.
Kasvav organism - kategooriline ei. Narkotsist ma ei räägigi - jobusid on niigi palju, väga palju.
Tervitades
Jüri O.-M. Ennet