N2rvilisus + ca/mg tabletid? 16.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist. Mul juba 2 aastat n2rvilisusehaigus. aastal 2007 olin xanaxiga ravikuuril 3 kuud, aga sellest pole vist tolku olnud. Pidevalt on uimane tunne ja valud rinnus. Olen 26 a noormees:) ja elan hetkel iirimaal. st et arstiabi on siin kallis ja et iga imeliku tundega, et kohe midagi juhtub minuga ei j6uaks ma arstile maksta. nyyd hiljuti on mul rinnus pressiv tunne, just rinna keskel ja veidi kr6biseb ka. olen teinud painutusharjutusi ja m2ngin ka aeg ajalt korvpalli kuid paremaks pole l2inud. pean ka mainima, et olen suitsetaja. mu kysimus oleks, et kas ca/mg tabletid oleks siin kasulikud. tean, et mg on n2rvisysteemile kasulik. ka pidi lihaseid l6dvestama.

T2nades, Madis.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ca2+ on inimorganismis laialt levinenud ja väga tähtis: Luud, hambad, lihastegevus, vere hüübimine, vitamiinide (vit D) ainevahetuses, hormoonide tegevuses. Vaegus soodustab unetust, lihaste ja närvide ärrituvust (lihaskrambid, närvis olek). Jne. Tehes sporti ergutame luid ja Ca2++ ainevahetust, mäludes-närides, lihaseid pingutades. Seega - kehaline aktiivsus ja väljas, värskes õhus. Liigne kohvi joomine viib Ca2++ organismist välja.
Mg2+ on samuti tähtis.Puudus soodustab depressiooni, närvilisust, lihas-häireid.
Kasulik ka lupjumise vältimisel, alkohol-kahjustuste korral, epilepsia puhul.
Need tabletid on head. Aga neid võtta tsükliliselt ja ilmtingimata - sportlik tegevus.
Xanax unustada! ja kohe. vt. minu Palve-Meditatsiooni harjutust ja teisi äevushäirega seotud soovitusi eelnevatest.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet