Kuidas saaks teada, kas olen sõltlane ? 26.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Ma tahaksin teada, kas ma olen arvutisõltlane. Ma istun päevas kuskil 6-10 tundi arvutis. Kas saaks ka kuidagi sellest lahti mitte rohtusid tarvitades?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kes olukorda kontrollib - sellest tuleneb diagnoos. Kas inimene alkoholi joomist või viin juhib inimest, kas inimene kontrollib söömist või söömine juhib inimest, kas mängija mängimist või mäng mängijat. Kes juhib! - see on esmane. Teiseks, kas see tegevus segab-häirib muud tegevust (õppimist, tööd jne), midagi olulist jääb alkohoolikul viinatõve tõttu tegemata, mänguril mängimise tõttu. Kolmandaks, ei saa ilma olla: alkohoolik leiab 1001 põhjust, et miks ikkagi võtta (võin ilma olla küll, aga... selle põhjuse tõttu ... ikkagi; võiks küll mängimata olla, aga... ).
Kui alkoholi tarbija ei suuda kahte kuud tilgatagi olla, siis on asi ANTS.
Kui mängija ei suuda kaks kuud absoluutselt mänguta olla, siis on asi selgemast selge.
6-10 tundi on LIIAST!
Tee sporti ja arenda lihast, siis saab sinust asja!
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet