ravimst loobumine. 23.08.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.Mul tekkisid öösiti stressijärgsel perioodil jalalabade krambid, arst kirjutas välja Rivotrili 2mg. Olen võtnud neid 2 nädalat,krampe ei esine võtsin igal õhtul ühe neljandiku ööseks. Tahaksin teada,kas ma võin kohe hakata võtma glütsiini või GABA-t,et ei esineks võõrutusnähtusi ning saaks tunda ennast teatud aeg rahulikult. Võtsin neid möödunud aastal ja nad mõjusid rahustavalt. Tänan.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rivotril on "hea" sõltuvuse tekitaja - loobuge ja kiirelt.
Neid uusi rohte võtke üks rohi korraga (printsiibil - üks President korraga!) - siis saate toimet teada, et kuidas teile mõjub-toimib.
Tite-siputuse harjutus on hea (printsiibil - olge nagu lapsukesed!). Selili ja paema käe siputus lae suunal, siis vasem, siis parem jalg ja siis vasem jalg - siputus lae suunal. Hingamine vaba, hinge kinni ei hoia.
See lõõgastab keha ja rahustab ka psüühikat.
minul on kaks lemmikharjutust:
a) minu Palve-Meditatsioon ja
b) Saage nagu lapsukesed e Tite-siputus (minul on see eelkõige psüühika mõjutamiseks). Mõjub hästi.
Head harjutamist.
Jüri O.-M. Ennet