Paaniline sõltuvus lahkuda kavatsevast naisest. 15.02.11 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Ei suuda leida mõtet, mis pidevalt lohutaks ja võtaks ära oletatavasti võimalik et lahkuva naise kaotusevalust jne. On aidanud see, et talle istuvad inimesed, kes mulle on täiesti vastuvõetamatud ja see erisus on natuke aidanud, aga ikkagi on kuidagi hinges valus, ehk on mingi tugev filosoofiline tõde või mõte või mõttetera, mis aitab edasi minna ja ka hingevalust vabaneda, praegu ei sooviks soovituseks, et küll uue leiad.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elu on õppimine ja õpitu rakendamine. Mida Temakese lahkumine mulle õpetas? Miks ta Minust lahkus? Miks see Teine Minust erinev-parem (tema jaoks parem) on? Mis Minul valesti-halvasti tehtud sai või tegemata jäi? Kas Mina olin Loomupärane või etlesin kellegi teisena ja Ta nägi nüüd Minu tõelist nägu? Mis Tema nägemus on ja milles meie lahkuminemise uba?
Inimeste vaheline suhe on suhe-suhtlemine, keegi ei ole kellegi omand! - Mida suhtumises-suhtlemises õpetlikku sain?
Kui Ta teisal õnnelikum on, siis Õige tunneb ka sellest rõõmu. Andmisrõõm on maailmas suurim, ka vabaksandmise rõõm - läbi südamevalu.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet