Ei tea enam kuidas elada 29.07.18 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen viimased 7 aastat väga palju reisinud, vahetanud elukohtasid, proovinud elu teistes riikides, kuna ei soovinud Eestis viibida. Minu reisimine sai alguse tööpakkumisest ja armumisest. Püüdsin ikka samasse riiki tagasi minna, kus oma eluarmastust kohtasin, aga tal ei olnud võimalik minuga suhtlemist jätkata. Ma ei tahtnud seda uskuda ja ikkagi lootsin. Hiljem õppisin unustama ja sattusin ennast laastavatele tööotsadele erinevates välismaa riikides. Lõpuks mul raha ikkagi piisavalt ei olnud. Alles 1,5 aastat tagasi suutsin oma elu täielikult muuta ja alustada puhtalt lehelt ja kõik läks hästi, kuni kohtasin oma töökaaslast, kellega meil tekkis suhe. Ta ei ole samast rahvusest kui mina ja meil on kultuurilised erinevused, aga me hoolisime üksteisest väga. Meil mõlemil on omad vead, aga kõige enam häirib mind tema igapäevane 2 pudeli õlle joomine, suitsetamise jättis maha. Olen talle rääkinud, et ma ei taha temast rasestuda kui ta joob, sest see on tema spermale nä kahjulik ja alkohol häivitab aeglaselt tema keha. Tema joomine ärritab mind nii (ta joob alati üksinda kodus, väga harva kuskil kellegagi koos), et olen talle lausa kallale läinud, kuna joogisena kipub ta halvasti ütlema, kui teda noomin. Olen tööta ja võõras riigis. Nüüd on vaja teha otsus, et uleks lahkuda, aga Eestiga on sidemed niivõrd katkised ja ei tea kuidas kust alustada. Olen varemgi püüdnud Eesti tagasi minna, ema juurde, aga temalgi on sarnased probleemid, kus elukaaslane on alkohoolik ja siis on alati kuulda moraali, et ma ei ole oma eluga midagi teinud, kuigi olen olnud väg produktiivne oma hobide alal ja loonud endale iseseisvat hobist tulenevat sissetulekut. Hetkel ei ole raha, et isegi ennast aidata, et kuhugi siit ära minna.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ühe õllega saame 50,0 viinaga ekvivalentse alkoholikoguse. Kaks õlut - seega 100 viina.
Iga päev - see sõltuvus.
Seemnerakud uueneva 4 kuuga. Siit siis esimene tarkus.
Teine tarkus - Last ootav naine tahab (ja õigustatult) ena kõrvale KAINET meest. Siis närvisüsteem rahulik, turvatunne piisav ja rasedus kulgeb normaalselt.
Kolmas tarkus - Rinnaga toitmise periood - vt teine tarkus.
Neljas tarkus - lapse kasvamisel vanemate eeskuju ja koosmeel oluline, Kaine eeskuju - ainuõige. Seega alkoholi ei.
Targad ütlevad, et alko-napsu võid teha: kui oled kainelt lapsed kasvatanud, kainelt end ja lapsi koolitanud, kainelt oma tööd ja Loomingut teinud - kuni pensionini. Kui nüüd saabub 75. juubel ja ikkagi väga tahad, siis võib pitsikese teha ja siis kainelt edasi elada 100. eluaastani, kainelt oma lapsi ja lapselapsi aidata.

Seega: valik on lihtne, väga lihtne - mis on primaarne, oluline: a) kas kaks õlut või b) kaine pereelu
Kaks õlut ja iga päev - sõltuvus. Ta kindlasti ütleb, et probleemi ei ole, võin iga hetk loobuda, mitte juua!
Aga näidaku seda suutlikkust - pool aastat (kuus kuud) on miinimum, enne seda on vaid jutupaunikud.
Parimate soovidega
Jüri O.-M. Ennet