Kauaaegne ärevushäire 17.10.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Minul selline mure. Olen juba 5a võtnud Cipralexi. Kuskil aasta sellest 0.5 tabletti 10mg, ülejäänud aja terve tablett 10mg. Viimase poole aasta jooksul olen võtnud suht ebaregulaarselt (üle päeva, kuni üle 3 päeva), kuna enesetunne oli hea. Nüüd, selle aasta septembris, algs taas ärevus, oma arsti soovitusel hakkasin võtma korralikult igapäevaselt terve tableti 10mg. Nüüd on tunda iiveldust ja sellist pingesolekut kaela-dekoltee piirkonnas. Kurtsin seda tunnet oma arstile ka, tema soovitas minna üle poolele tabletile 5mg. Jõudsin pool tabletti kõigest paar päeva võtta, kui tekkis tugev füüsiline ärevus,s.t. rinnus tugev ärevusetunne ja südamekloppimine, võtsin Xanaxit, see tasapisi aitas. Nüüd hakkasin jälle tervet tabletti võtma.
Minu mure on see, et sooviks endaga tegeleda ja kas ma eksin, kui ma arvan, et kui oled nii kaua juba AD võtnud, on väga raske sellest lahti saada?
Väga liikuv inimene ma pole, tööl käin (klienditeenindus), aga nüüd olen hakanud käima ujumas ja vahel õhtuti jooksmas.
Mul on tunne, et ma sooviksin arsti vahetada, kuna tema rõhub ainult tablettide peale, aga mina usun, et ainult need ei aita. Ja ega ma talle helistada ka eriti ei saa, kuus korra ainult kohtume, aga on olnud küsimusi vahepeal, kui sooviks temaga ka vahepeal rääkida.
Xanaxit ma olen nende aastate jooksul võtnud umbes 5 tabletti.
Kas oleks võimalik Teie vastuvõtule pääseda või oleks mulle vaja hoopis kognitiiv- käitumisteraapiat?

Lugupidamisega

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tablett, harjutused, uus hoiak ("uued prillid") - selline on tervenemise skeem. Pinged kaela piirkonnas näitavad, et oskus pingetest vabaneda on veel vähene ning enne üldist keha-treeningut on vaja spetsiaalselt kukal-kael-õlad relax selgeks saada.
Kui soov kohtumiseks minuga püsib, siis
tel 56 463 830 K. või R. 9.30-10 vahemikus ja lepime ajas kokku.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet