Dementsele vanurile hooldekodu leidmine 02.07.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!

Küsin seda infot oma isa kohta, kel on suure tõenäosusega altzheimerist tingitud dementsus. Seewaldis on uuringud tehtud ja arstide poolt hinnang seisundile antud. Kuna kodus on temaga väga raske, siis tulevikku silmas pidades, kui tema haigus peaks veel edasi arenema, millised on käesoleval ajal võimalused teda hooldekodusse paigutada?
VEK seni talle mingit nö gruppi pole määranud. Alles sai asi niikaugele, et ta Seewaldisse uuringutele sai toimetatud. Enne seda keeldus ta kategooriliselt tunnistamast, et tal midagi ravida või uurida vaja oleks. Kas seal on mingi vahe ka, et kui tal oleks grupp, siis oleks teised võimalused kui lihtsalt ise hakata hooldekodu otsima ja täishinda makst? Hinnad iga aastaga tõusevad hooldekodudel ja neid maksta on päris raske. Lähedaste ebaprofessionaalsetel teadmistel põhinev hooldus ruineerib pereliikmete elu ja tegemisi juba liiga palju.
Kui dementsel patsiendil on VEK-i grupp, mis sellest üldse veel oleneb?

Lugupidamise ja tervitustega Teile Dr. Ennet!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik.ee saatis vabandades viimased kirjad alles 14. juulil 2010.a. mulle vastamiseks.
Nüüd siis vastan.
Perearstilt saatekiri ITK Hooldusravikliinikule (vt. www.itk.ee portaalist iPatsient) ja siis saame konkreetselt isa terviseprobleemidele läheneda.
Parimate tervitustega,
Jüri O.-M. Ennet