Skisoidne häire 25.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Mul on diagnoositud skisoidne isiksushäire. Ma mingit ravi ega teraapiat pole saanud. Olen ise netis uurinud selle häire kohta ja wikipedia ütleb, et näiteks ravim nimega klosapiin võiks leevendada skisoidsust, (tean, et see on üsna võimas ja ohtlik ravim) Kas ma võiks oma psühhiaatrile seda mainida? Ma isiklikult olen kõike valmis proovima. Te kindlasti väidate, et ravimid pole veel kõik, aga ehk aitab see ravim mind niivõrd, et suudan taas elus kindla sihi võtta. Sest praegu on küll väga mõttetu ja depressiivne minu elus. Peale isa surma elan end veel rohkem sissepoole.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kliinik.ee saatis vabandades viimased kirjad alles täna, 14. juulil 2010.a. mulle vastamiseks.
Nüüd siis vastan.
Valikud neuroleptikumide vallas on suured ja väikeses annuses soovitaksin ka mina neid võtta - siin meie mõttemaailm võngub samas sageduses. Milline valik just kümnesse läheb, seda näitab praktika - peab proovima. Proovima nii rohuga kui ka väikese annuse väiksusega. Eelöeldut silmas pidades ei saa isegi teoreetiliselt see "ohtlik ravim" päevakorda kerkida. Ei ole ohtlik.
Ja sellele lisaks ka muud kasutada, mis tervisekaaludel õigele poolele kaalu juurde lisab.
NB! Oma isiksuse omapära tuleb endale Suureks Plussiks pöörata, seda oma tegemistes OMA sihtide laeva mastipuuks seada.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet