Tugev ärevus 06.06.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Täiesti kohutav, mis minuga toimub. Ma olen mitu päeva olnud järjest terve päeva ja öö väga ärev ja ometigi sain oma asjale hea uudise, kuid ärevus lihtsalt ei taandu enam. Isegi Diazepam ei aita mul lõdvestuda, öösel magan max tund aega, arst kirjutas mulle Imovanet, kuid vahel see ei aita ja kardan neid võtta, kuna kardan sõltuvust. Tarbin neljandat päeva rohtu nimega Cipralex ja nüüd mul on nii halb olla. Ei tea, kas mõtlen ise kõrvalmõjusid või tõesti nii jubedalt mõjub. Und absoluutselt ei ole mul, higistan, süda pumpab kogu aeg, selline ärevus sees, magama minnes ja magamise ajal on sellised külmavärinad et jube. Kogu aeg on tunne, et katus sõidab ära ja ma ei suuda enam ennast kontrolli alla saada. Ütlen endale kogu aeg, et kõik saab korda, kuid ei muutu ikka miskit, ma ei suuda isegi oma lapsega enam tegeleda, mu kätes on kogu aeg põletav valu, nagu oleks päikesepõletuse saanud...Mis rahusti sobib Cipralexiga ja et see aitaks ka? Ma ei oska enam ise lihtsalt maha rahustada ennast ja teiseks, mida ma sisse pean sööma et uni tuleks...Imovanet ei tohi ju iga päev võtta, võtan hea une tablette ja palderjane ka kõrvale, vahel Diazepami, joon rahustavaid teesid ja käin õhtul enne uinumist pesemas, kuid mitte midagi ei aita:S:S:S..Ennet, palun ütle, mis on lahendus, ma enam ei jõua lihtsalt

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kordamast ei väsi - arstirohu võtmisel peavad kaebused vähenema või siis kaduma. Kui seda ei toimu, siis on: a) arstirohu annus (õige rohu puhul) vale või siis b) antud hetkel mittesobilik arstirohi (arstirohud).
Määraksin AD, millel ka tugev uinutav toime (Mirtazapinum) sobilikus annuses. Minu Palve-Meditatsiooni harjutus (eesmärk on kukla-kaela-õlgade-vöökoha lõõgastus, mitte kordade arv), siis kehalised harjutused, siis ka ülejäänud neljast rühmast harjutused, siis uus hoiak ja selle hoiakuga minu Tervisemajja (vt. raamat "Väljavalitu").
Alustuseks psühhiaatri vastuvõtule.
Need probleemid on kõrvaldatavad.
Igast murest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet