Psühholoog ja rahustite väljastamise õigus 14.04.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere, mul on selline mure, et olen olnud juba viimased kolm aastat hullumeelse tempo peal ning asju koguneb iga aasta rohkem, kui ära teha jõuab. Tavaliselt olen ma selle alla neelanud ning üritanud mõelda, et küll ikka jõuab, aga nüüd on koolilõpetamine käsil ja viimased paar kuud olen hakanud tundma, et kõik ei ole enam korras. Närvi olen ma alati kergesti läinud, aga ka kergesti üle saanud. Nüüd aga on nagu näiliselt kõik korras ja ükshetk variseb nagu peas kõik kokku ja tulemuseks hakkan lihtsalt nutma...ilma konkreetse põhjuseta ja nii on juba mitu korda olnud. Minu küsimus seisneb selles, kas psühholoog võib väljastada ka mingeid rahusteid? Oleks vaja midagi, mille abil maa peale tagasi tulla...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Puhkus eelkõige korda. Puhkus taastab jõu! Une arvelt ei tohi võtta - see on kahekordselt kaotatud aeg (uni puudulik ja järgmise päeva töövõime ei ole kõrge).
Tegemiste mäed tükeldada ja töid teha osade kaupa. Olulised enne ja siis veidi vähem olulised. Rahustavad teed, jalutuskäigud.
Minu Palve-Meditatsioon on õpitükkide vahel hea-kasulik teha (seda siis kodus). Rääkida oma elutempost-tegemistest mõnele lähedasele.
Sirvi minu raamatut "Väöljavalitu" - kooliga seotud peatükke.
Psühholoog rohte ei kirjuta, neid kirjutab psühhiaater.
Kui ülalöeldu piisavalt ruttu ja hästi ei toimi, siis psühhiaatri jutule.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet