Paanika- või ärevusehood. 29.12.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere. Olen 28aastane noormees. 5 aastat tagasi peale rohket alkoholi tarbimist järgmisel hommikul tekkisid minestushood või midagi taolist: süda hakkas kloppima, käisid kuumalained ja higistasin rohkelt. Pärast seda oli veel mõned päevad niiviisi ja siis oli vaikus üks 2 aastat ja siis hakkasid uuesti tulema minestushood ja südame kloppimine, kuigi ei tarbinud alkoholi enam. Kuni eilseni oli nii, aga täna juba hullem: keha nõrk, käed värisevad, hingata raske , peavalud ja selline tunne, nagu poleks pead otsas. Arstide juures olen käinud ja EKG on korras olnud. Olen ka pshühhiaatri juures käinud (2a. tagasi), sain temalt antidepressante, mis aitasid mingi aja. Pärast nende kasutust oli paariaastane vahe, kus sellist seisundit ei tekkinud. Nüüdseks on olukord tagasi tulnud ja kordi hullem. Alkoholi ei ole tarvitanud, kuid nüüd pühade ajal sai võetud 1 õlu ja peale seda on igapäev selline enesetunne, kus pilt hakkab eest minema jne. Alkoholiga muidu sinapeal ei ole absoluutselt , kuid suitsetan.
Kas peaksin siis taas antidepressandid muretsema, et oma vaevustest lahti saada?

Lugupidamisega,

R.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaatri vastuvõtule.
Minu Palve-Meditasioon korrastab aju verevarustust ja minestamise võimalused vähenevad. Õige töö- ja puhkerežiim, kerged kehalised harjutused. vt. ärevushäirega seotud soovitusi. Tabletist üksi ei piisa. Elusihid korralikult paikka panna. vt. minu raamatut "Väljavalitu" ja sealt võtta endale sobilik tegudeks.
Tegutseda ja igast murest saab üle!
Jüri O.-M. Ennet