silmad kui hinge peegel 22.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
U. 4-5 a. tagasi, olin siis nii 39-40, vaevlesin isikliku elu probleemide t8ttu tingitult masenduse käes.
Kord olin kurva näoga- keegi vigises, et miks selline nägu. Seejärel olin m8ne korra äärmiselt masendunud-tigeda näoga, millest jäi ka paar fotot- oli kole nägu küll. Viimaks harjutasin endale valvenaeratuse külge- ikka polda rahul, nüüd päris hulluks läind!
Minuarust on sellest mingiks t8sisemaks diagnoosiks liiga vähe.Lisaks on minust küllaldaselt pilte, kus näen päris hea välja- m8ni on öelnud, et lausa nagu hollywoodi filmitäht kohe.
Vahel ikkagi muretsen, et kas algav luululine häire.
Masendusest olen vahepeal tänu katoliiklike palvete lugemisele jagu saanud ja üldiselt suhtun asjasse huumoriga. Natuke käib ikka pinda kah- et kuidas nii kergelt loobitakse raskeid diagnoose hariduseta inimeste poolt.
Palun teie asjatundlikku diagnoosi.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Kui süda naerab, naerab ka silm ja silmnägu. Kui süda õnnelik, siis kiirgub see ka näost, kogu kehast. Teistele head soovides kiirgab ka Quasimodo kaunist ja toredat. Küsimus ei ole näos, küsimus on südames. Küsimus on ka vaatajas ja kes head näha tahab, see ka näeb.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet