Hinge tagasitoomine 20.10.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Lugesin raamatut "Hinge tagasitoomine", milles käsitleti samaani seisukohta mingi trauma järel kaotatud hinge tagasitoomisest. Selle raamatu on tõlkinud keegi V.Maya psühho-nõustaja, kes töötab Tallinnas. Mind huvitaks kas keegi teine veel selliseid asju teeb, sest mul on küll tunne, et olen oma hinge ära kaotanud?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Möne shamaani ja -raamatu abil vöib oma hinge kyll "ära kaotada". Asi selles, et nende sönade ja mötete tähendus ei yhti alati meie igapäevaelu möistega ja seetöttu tehakse asjadest enda jaoks valed järeldused.
Asjadel mitmeid tähendusi.
Näiteks, "viskan kildu" ei ole ju mingite kildude loopimine vaid nalja tegemine.
Selliselt vöib ka neist shamaani ramaatutest valesti aru saada.
Mida Te ikkagi oma hingest ära olete kaotanud? Mida Te oma hinge all möistate, tunnete? Milles see hinge kaotus avaldub? Kuhu Te selle kaotasite?
Äkki hoopiski ebaöige tunne?
Kui hing on sees (olete elus), siis ju kaotatud teda ei ole!
Selgust Teie ebaselgustele aitab tuua psyhhiaater.
Vastuvötule.
Parimat soovides,
Jyri O.-M. Ennet