cymbalta kõrvaltoimete küüsis 3 nädalat juba 21.07.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

3 eesti pühhiaatrit on kiitnud cymbaltat taevani, kuid guugeldamisel annab wikipedia juba väga halva (kuid siiki avaliku) hinnangu rohule http://en.wikipedia.org/wiki/Cymbalta . võib jääda spekuleerima ad-de sobimatusese üle erinevates organismides või minu viidatud allika teaduslikkuse üle jne, kuid reaalselt ei peaks tahtma ükski inimene sellist "ebatõhusat ja kõrvaltoimeterohket" rohtu tarbidagi - ehk jagate oma nägemust cymbaltast.

(olen elu aeg sporti teinud ja üritan nüüdki igapäev värskes õhus liigelda, kuid vaatamata pikale uneajale kaob mul kaal hirmutava kiirusega alakaalu poole)

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Arstirohte palju. Põhitoime kõrval on ka teisi toimed (vererõhku või kehakaalu jne mõjutavad). Ka need kõrvaltoimed tuleb konkreetse inimese ravimise puhul ära kasutada. Kui vererõhku vaja langetada, siis sellise kõrvaltoimega rohtu anda, kui kehakaalu -ainevahetust mõjutada, siis sellist jne.
Arstirohi ei ole oma toimete tõttu probleemiks, probleemiks on õige ravimi valik, õige annuse leidmine.
Koostöös tohtriga saab asjad selgeks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet