Rohu võtmine (järg) 05.12.12 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Huvitav, et minu arst ütles, et võtke koos mõlemad rohud, Betamax 50 mg ja Cymbalta. Et Betamax täiendab Cymbalta toimet. Proovisin eraldi ka võtta tunniajase vahega, aga midagi teistmoodi küll ei tähelda. 2 nädalat olen võtnud rohtu ja ärevust on palju-palju vähem. Sport ja harjutused takkaotsa. Suur probleem on ikkagi see, et kuskil sotsiaalses olukorras, näiteks juuksuris, on lihtsalt võimatu olla. Jube kramp tekib kohe, ei saa sujuvaid liigutusi teha, tekib värisemine ja tõmbelmine. Aga samas peale seda pinget on ülisuur kergendus. Mida teha, kas tuleks rohtu vahetada või siis otsidagi seda pinget? Aga see pingeolukord on ülimalt vastik. Ja inimesed vaatavad ka imelikult. See lõputu õudus võiks juba lõppeda. Ja rohu kohta küsiks veel, et kas hommikul on tähtis, et oleks rohu võtmine mingil kindlal kellaajal või võib ka lihtsalt siis, kui ärkan? Ja suured-suured tänud teile, et olete aega saanud vastata.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1. Rohtu edasi võtta.
2. Lõõgastavad- ja psühhoregulatsiooni-harjutused.
3. Ideomotoorne treening (mõttes olla nendes "ebameeldivates" tingimustes ja olla sealjuures täieliselt rahulik. Probleemi pole!
4. Neis "halbades" tingimustes reaalselt olla ja võtta seda nagu karastamist (võrdle külma veega karastamist - järkjäguliselt olukord "karmimaks" ja aeg pikemaks. Võtta nagu karastamist - tehtu ja siis palju rõõmu, et sain hakkama).
5. Muud terad tervisesalve. iga tera on oluline!
Rõõmsameelset tegutsemist,
Jüri O.-M. Ennet