Avalik esinemine 06.05.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere

Nimelt olen tegelemas mitmete avalike esinemistega. Olen läbinud avaliku esinemise kursuse, kus põhjalikult käsitleti muuseas ka, kuidas lavahirmu vähendada. Tõsi see on, lavahirm on kahanenud märgatavalt ja olen nüüd ka suurema teadlikkusega, kuidas inimesi veenda. Kasu on andnud ka mõtlemine enda headest külgedest, oma hirmudest, kuulajatest, ja nii edasi.

Nüüd olen võtnud endale eesmärgiks teha mõningaid selliseid esinemisi, mis ei ole päris tavapärased. Mõte on eelkõige ennast ületada ja saada suuremat enesekindlust. Isegi kui olen teostanud põhjalikud analüüsid nende esinemiste kohta, mis on tulekul, on mõningane hirm on jäänud ikkagi sisse. Saan samas aru, et see mõningane hirm on asja juures loomulik, kuid siiski loodan, et saan seda veelgi väiksemaks mingite väliste vahenditega.

Küsimus selline: mis Teie arvate, kas on mingit ravimit, mida julgeksite soovitada avaliku esinemisega seotud ärevuse ajutiseks leevendamiseks?

Olen lugenud ja jõudnud arusaamale, et üldiselt ei soovitata ravimeid sellistel puhkudel. Siiski mida Teie arvate?

Parimat soovides

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Minu enda esimene avalik esinemine läks lühilauluga untsu - neljatunniline esinemine sai otsa 20 minutig. Alul ka mõtlesin, et kõik tuleb vaid lõuluid laksutades (olen ju pikalt koolis käinud jne. jne.). ...
1. On mida öelda ja ma TAHAN seda rahvale saalis öelda.
2. Ise usun seda juttu, olen selles veendunud 101% ja praktilist osa ka ise kasutan. Pakun omaenda kogenust.
3. Esiridadest võtta endale 1-2-3 inimest ja ja Loeng käib nagu 2-3 inimes vestlus - saalihirm kadunud.. Minul on need "vestluskaaslased" ka saali viimastest ridadest ja mina liigun kogu saali u.latuses.
4. Olla rõõmsameelne, et rahvast TEID kuulama tuli, valiku sellise tegi.
5. Loengut ette valmistades - mida MINA saalis istudes kuulda tahaksin. Mida ja kuidas.
6. Visualiseerida.
7. Mõni rahustav tabletikene algajale võib ju kasuks tulla, annus olgu väga vähene. Kerge rambipalavik on kasuks.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet