negatiivsed sümtomid 15.01.09 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Lihtsalt huvi pärast selline küsimus, et mille poolest erinevad raske depressiooni sümptomid skisofreenia negatiivsetest sümptomitest? Samas on neil sümptomitel ka mõningane ülekattumine. Aga mis on fundamentaalsed erinevused? Kus jookseb veelahe väga sügava depressiooni ja ülekaalukalt negatiivsete sümptomitega skisofreenia vahel?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Negatiivsed sümptomid tulevad päevakorda skisofreenia teatud etapil. Selle skisofreense häirega seotud probleemid oleksid juba ammu-ammu tohtriga vestlemise päevateemaks olnud. Negatiivsed sümptomid - midagi jääb vähemaks, mis enne olnud. Skisofreenial mitmeid-mitmeid variante, depressioonil väga mitmeid variante ja depressioon võib ka paljudele haigustele olla kaasnevaks sümptoomiks.
Seega - konkreetse vastuse saab anda psühhiaater konkreetset juhust konkreetse patsiendiga analüüsides.
Ise diagnoosida ei maksa: televiisori-häire korral kutsute parandaja, auto-probleemide korral lähete töökotta, jne.
Psüühikahäired vajavad ka spetsialisti poolset abi, ise ei maksa diagnoosida.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet