tagasilöögid 09.05.05 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Jäin sügisel depressiooni ja tuli ka haiglas olla.Lõpuks selekteeriti ravimikombinatsioon 2 citalec ja 15 mg remeroni.6 nädalat.Nimetetud kombinatsioon toimib kuid regulaarselt algul üle päeva,siis harvemini ja viimaner kord üle nädala on päev, mil on kõik depressiooni sümtomid tagasi.Hirm,süütunne,jõetus ,eluisu kadumine.Päeva õhtuks sümtomid taanduvad,jääb kurnatus.Kas sellised tagasilöögid on depressiooni ravis "normaalsed" ja kas või loota ,et nad kaovad.
Austusega
Valter

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tsitalopraami-rea rohte (Citalec, Cipramil) ja Mirtasapiini (Remeron) võib koos kasutada. Nn. tagasilöögid on täiesti mõistetavad - ka suured hobused aegajalt perutavad, miks siis mitte inimpsüühika seda teha ei võiks.
Suuremaks probleemiks minule on hoopiski see, et muid tegemisi oma tervise tugevdamiseks Te siin ära ei märgi.
Need muud tegemised on väga olulised! Hingeelu (emotsioonid), meeled (psüühika), sooma (keha) ja vajadusel ka ühiskonnaelu on vaja mõjutada.
Tervist tuleb tõsiselt võtta, mitte ainult tablette.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet