hea arst 07.07.08 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!Selline mure , et minul emal kogu mu elu oli väga agressivne käitumine.Enamasti minu kohta poole .Üks kord ta oli pandud kõik asjad nii ,et ravimisele suunati mind.Psühhiater oli tema poolt ,kahjuks.Vist agressivseks peeti mind.Kokku kõik tuli nii , et mulle diagnoosi kohta ei öeldakse mitte midagi isegi praegu.Oli tehtud mõned " selgitused ", et ma olen täitse hull ja haige,et mul on väga tõsine haigestumine .Proovisin teha asjad selgeks uue arstiga .Proovisin rääkida sellest ,et mul võiks olla mitte nii raske haigus ,et asi on siiski emas .Aga uus arst ütles "kui saab jälle "haigeks" siis lähed tagasi".Ja Patsiendi Esinduses oli selgeks tehtud , et päriseks see on täitse mõttetu midagi vastupidi tõde väljaselgitamiseks tegema ,sest psühhiatrilt kohtust tuleb see laus ,et mu tervis jälle "pahanenud" Ikka tahaks pöörduma hea arstile poolt ,kes saaks mulle selle situatsiooniga tõsiselt abi pakkuma.Sest sain aru ,et samas haiglas kõik arstid ei tee mitte ükski asi teise arsti vastu.Tänan Teid vastuse eest.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Probleemid kahel tasandil: a) suhetes Emaga ja b) suhetes Arstidega.
Emaga leida see "ühiskeel" ja saada selgusele, et miks ta siis ikkagi kuri on (kas põhjus eluraskustes tööl või kodus või teie tervisega seotult)?
Suheid ja suhtumisi annab ju muuta. Ka emast tuleb aru saada ja emad ju soovivad üld-kokkuvõttes oma lastele head (mõnikord ka kurja sõnaga).
Arstide juhised on tervise aspektist olulised. Mõnedel arstidel ei ole aega-oskust hingeliselt asju selgitada ja teevad seda "kuivalt" ning jääb mulje, et nad patsiendist suurt ei hooli. Hoolivad küll(!), aga igaüks omamoodi. Mõned lihtsalt on sellised (aga teadmiste poolest ikkagi targad). See tarkusetera tulebki ära kasutada.
Ja kolmandaks, ka ise leida võimalusi enda tervise ja suhtlemisoskuse parandamiseks.
Kõike annab parandada!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet