kinnis ideed 04.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kui tõsine probleem kinnised ideed. Ja see on nii et inimesele tundub et temalt tuleb ebameeldiv lõhn, kõik seda tunnevad ja juba mõnitavad teda igal võimalusel. Tegelikult mingit lõhna pole olemas, ja keegi teda ei mõnita. See jätkub juba pool aastad - üks ja sama kinnis idee. Inimene ei usalda enam kedagi ja ei taha kellegiga suhelda. Ma saan aru et see psühika häire , ja vajab ravi. Kui tõsine see on?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Meelepettelisi häireid ja mõtlemise vigu võib kaasneda mitmete tõbede korral. Diagnoosib psühhiaater.
Ravimid ja aitamise "nipid" olemas.
Psühhiaatri jutule.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet