Töökaotus ja inimese adekvaatsus lepingute sõlmimiseks? 30.07.16 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere!
Kui inimene on kaotanud töökoha ootamatu koondamise tõttu, ühtki muud sissetulekut ei oma ning samal ajal on kasvatada ka kooliskäiv laps, kes on küll juba 19a. kuid keskkoolis õppimise tõttu veel ei tööta, siis kas ta on ikka piisavalt adekvaatne sõlmimaks ülitähtsaid ja olulisi lepinguid/tehinguid kinnis- ja/või vallasvaraga?

Küsin, kuna on alust arvata, et sellises situatsioonis olevat inimest on raskelt petetud just kinnisvaratehingu sõlmimisel....

Ette tänades ja vastust oodates!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Siin kaks probleemi.
a) Töö on, aga sissetulek ei kata miinimumvajadusi või siis töötus ja vajaduste rahuldamiseks rahalist katet ei ole. Siin lahendid eelkõige sotsiaalsed-ühiskondlikud. Omapoolne võitlus-tegutsemine oluline, ka poliitiline aktiivsus - keegi hõbekandikul vajalikku raha ei too.
Töötukassa, elukohajärgne sotsiaaltöötaja, uute töövõimaluste otsimine nii Eestimaal, aga ka (võimalusel) mujal.
b) Tehingud kinnisvaraga. Kui kohtu korras ei ole eestkostet seatud, siis inimene võib oma varaga (ka kinnisvaraga) teha kõiki juriidilisi tehinguid - ka endale ülimalt ebasoodsaid.
Kui inimene käitub ebaadekvaatselt, siis (kui selleks TERVISLIKUD põhjused, psüühikahäired sellisel määral, et ta ei oska õigesti oma majanduslike, tervislike või siis õiguslike huvide eest seista) on vaja loomulikult eestkoste seada.

Koostöö lähedastega, et halvast olukorrast ikkagi jõukohaselt välja rabeleda.
Alkohol ei ole lahendus.
Üheskoos, Lähedased ja leiate väljapääsu!
Tark ei torma!
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Eelkõige uni , siis depressioon , või vastupidi.

Tere.
Tavaline mees , tööline .Pole kunagi suitsetanud ja ka alkoholiga on kehvasti , peale viisakuse pitsi pidulikul olemisel , suht karsklane . Tablettidega sama seis , sisuliselt pole tarbinud ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Unehäirete vastu soovitusihulgi, vt varasemad, vt rmt Ennet, "Psühhiaater," 2021.
Praktika näitab, et kui pakud inimesele üle 4, 5 harjutuse, siis tavaliselt varsti ei tee ta mitte ühtegi. Sellest ...

Loe edasi

Psühhoos ja adekvaatsus

Tere. Kas oma naise peksmine ja purjuspäi politseisse helistamine ja nendega räuskamine on psühhoos ja kas selline inimene on adekvaatne?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Alkoholjoobes olek tekitab mõne isiksu käitumises olulisi käitumishäired joobes olles - see ei ole psühhoos. Alkoholismi taustal joobeperioodi lõppedes võib tekkida psühhoos. Alkoholism tekitab ka isiksuse ...

Loe edasi

Diagnoos F23,1

Minu 18a. pojal diagnoositi üle aasta tagasi selline diagnoos nagu F23,1-õelge kas see on lõplikult ravitav,praegu on ta saanud ravi kogu see aeg (Serougel)

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Milline oli haiguspilt aasta tagasi, milline dünaamika on olnud senise ravi toimel? Täpsemalt saab vastata ikkagi raviarst ja Poeg. Viimaste aegade uued rohud on tõhusad. Tervislikud eluviisid on kasuks. ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: