kas depressioon vms? 01.11.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22 a 7-kuuse tütre ema! Nimelt on kõik pealpeal: raseduse ajal ma ei käinud eriti kuskil,mees tegeleb oma asjadega,tööga ja sõpradega.Õhtul tuli koju,väsinud ja lõpuks magama- pidevalt olin talle vaid toakaaslane. Tülisid oli meil palju,mitmeid kordi tahtsin ära minna,kuid ta hoidis tagasi.(minevikus olin koduperevägivallaohver!). Loomult olen väga närviline,kuid on olnud ka paremaid aegu,kui töötasime koos või käisime kuskil reisile. Üldiselt aga meie probleemid pärinevad tülidest.Tülide põhjus on selge: teda pole kunagi siis,kui teda vajan. Nüüd on lisaks sellele ka rahalised mured ja mitte väikesed. Tunnen et ka mees ise on srtessis/ummikus, aga olen mina ka. Rääkisime sellest temaga,ütles et lihtsalt raske aeg.Siis teatas et ma ei tohi ära minna,kuna tema tahab lapsega koos olla(mida ta tegelikult teeb vähest aega,sest hommikust hiliõhtuni on ta tööga hõivatud) ja kui ma lähen siis kaob tema elu mõte. Hoidsime ta tagasi ja siis ta süüdistab mind et nõuan temalt liiga palju(minu nõudmised:et ta leiaks aega pere jaoks-minu ja meie lapse jaoks),pole vist palju nõutud. Nutan iga päev ja lahendust ei leia. Vahel mõtlen isegi et nende elu läheks paremaks klui mind enam ei oleks,aga lapsest on kahju.Lisaks sellele tuli välja,et tema tunded mu vastu pole enam need,et ma meeldin talle ja sp ta ei taha et ma läheks.Aga mina tahan armastada ning olla armastatud,kas ma käitun valesti? Mõned korrad on mind ähvardatud lapse ära võtmisega,sest mul pole kodu kuhu minna ja saan vaid emapalka ja tegelikult ma ei tahagi ära minna,tahad seda perekonda,tahan et mind armastataks ja austataks. Ma ei suitseta,ei käi pidudel,olen 100% koduperenaine. Sõpru mul ei ole(siin kus elan),kõik on mööda maailma laiali ja olen üksi,kuigi on olemas lapse isa,ämm ja elame kõik koos.Olen pidevalt süüdi kõigis hädades,sest mees põhjendab enda tunnete "otsasaamist" minu närvitsemisega! Vajan abi,aga millist!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Elus vaja paika panna prioriteedid.
Tätsaim e nr. yx - LAPS. Nii Tema kui ka Teie peate selle esikohale panema. Muu siin Ilmamaal on vaid "hundi udu" - haitub nagu hommikune kaste murul.
Nr. kax - kodutööde-koormuse-rõõmude ühine tegemine. ÜHINE.
Mehhiko veeuputust ju meil siin Taaramaal ei ole, Quantanamo vangilaagrit - kaasaegset tipp-inkvisitsiooni - meil ka ei ole, Iraagis me ka ei ela ja Afganistanis ka mitte jne. Praegu meil - peaaegu maine paradiis, kui kodukootud teineteise erakondlik ja isiklik "närimine" mängust välja jätta.
Prioriteedid: yx ja kax paika panna.
Need x-d jutus, et veidi sügavamalt mõtleksite ja aktiivsemalt tegutseksite .
Lahku jõuab siis minna, kui muud asjad Lapse kasvatamisest tähtsamaks osutuvad, muud asjad Ühisest tegemisest tähtsamad on.
Parasjagu raske on meil kõigil. Elus on alati raskusi. Aga need karastavad, teevad tugevamaks.
Oled väga tubli, ära ennast alanda!
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Depressioon

Tere doktor.minul teagnoositi sügav depressioon aga küsimus selline kas depressioon,ärevushäired ja paanikahood võivad tekitada surve tunnet peas,kaela ja õlgade valu,nahasügelust käte ja jalgade väsimust ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon ja ärevushäired tulevad käsikäes nagu kaksikud - kõrvalnähud on teil korralikult loetletud.
AD toime on hea ja rahustava toimega AD on sobilik. (on ka ergutava toimega AD-d). Korda saate ...

Loe edasi

depressioon

Tere,kui depressioon on esimest korda ja ennem olin väga optimistlik ja elurôômus,kas saan peale ravi jâlle endiseks? Ja kas depressioon on selline haigus,mis ei kesta terve elu ja ajaga paraneks ka ise,ilma ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Loomulikult, kõik saab korda.
Jällegi kordan - tabletid on vaid umbes kümnendik kodu ravist, vajalikud on ka muu - harjutused ja nn uued prilllid (uus hoiak e uus eluviis).
vt seda ristkülik-diagonaaliga ...

Loe edasi

Depressioon ja krooniline tonsilliit

Tere!

Ütelge palun, kas krooniline tonsilliit võib põhjustada depressiooni?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Deoressioon võib olla omaette haigus (nosoloogiline ühik),
depressioon võib kaasneda mitmete psüühikahäiretega,

depressioon võib Kaasneda ja kaasneb mitmete somaatiliste (kehaliste) ...

Loe edasi

Varjatud sügav depressioon

Ma olen 14-aastase poja ema, tunnen tema pärast muret. Ta ei käi koolis ja mõtleb igasuguseid vabandusi välja, et miks ta koolis ei käi. Oleme käinud lastetugikeskuses psühholoogi juures ja talle pandi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kindlasti minna lastepsühhiaatri vastuvõtule (seal ka kliiniline psühholoog). Nemad uurivad üheskoos ja soovitavad siis ravi küsimustes ja muus valdkonnas.
Üleväsimus, depressioon, arengu-probleemid, ...

Loe edasi

Aidake!

Depressioon, suhtesõltuvus, madal enesehinnang jne. Kardan hulluks minemist. Kas saaks jutule tulla?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tel 56 463 830 ja lepime ajas kokku.
Igast murest saab üle!
Tervitades,
Jüri O.-M: Ennet

Loe edasi

depressioon.

Selline küsimus, et kas depressiooni sümptonmid võivad muunududa millekski muuks ka aja pikku, kui depressiooni ei ravita?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Ikka ravida. Selleks ju palju võimalusi. Depressioon on ravitav.
Ravimata asjad muutuvad krooniliseks, ka depressioon. On olemas korduv depressioon.
Rõõmsameelne olla on Kurvameelsest parem, ...

Loe edasi

depressioon

Tere!

Küsimus järgmine - kas kuskil on võimalik analüüsida serotoniini jt depressiooniga seotud ainete hulka ajus? St kas depressiooni on ka analüüsidega võimalik tõestada?

Tänud. ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

AD kontsentrasiooni organismis määratakse küll.
Mida Te selle tõestusega teete?
Kevad, õied tolmlevad.
Kõike head,
Jüri O.-M. Ennet

Loe edasi

depressioon

kas depressiooni on võimalik ravida alternatiivsete vahenditega(valgusravi,
massaaz jms?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kui ristkülikule joonistada diagonaal, siis saame kaks kolmnurka. Kui nüüd mööda seda diagonaali e hüpotenuusi mööda liikuda, siis üks kolmnurkadest väheneb (tervis) ja teine kolmnurk siis "pakseneb" (depressioon). ...

Loe edasi

Kuidas mõista?

Arstid väidavad, et depressioon on hästi ravitav. Patsiendid, aga ravivad depressiooni aastaid rohtusid kasutades ja terveks pole saanud. Vahetatakse erinevaid rohtusid, katsetatakse koguseid, kuid terveks ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon on tagajärg, tulemus. Antidepressantidega muudame seda tulemust, aga vaja on muuta ka depressiooni tekkemehhanisme, sellele reageerimise variante. Seega - rohi on vaid osake kogu probleemiahela ...

Loe edasi

depressioon

kas depressioon võib ise ka üle minna, või tuleb seda kindlasti ravida?

A

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Depressioon võib olla kerge norutunne, .... ja isegi selline, et eluisu kaob ning Inimene otsib Kõiksusega igavest ühendust.
Mis on põhjuseks? Millisel määral segab-häirib praegust elu-olu? Mida ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: