Elu või surm? 01.12.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu peas keerlevad pidevalt enesetapumõtted. Ma leian, et elul pole mingit mõtet ega eesmärki ja oleks parem ise oma elu lõpetada. Tean, et see pole normaalne - mida ma pean tegema?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Loomulikult ELU! Aegajalt "kinnijooksmisi" ja eksistentsiaalsete probleemide üle liigset mõtisklemist esineb kõigil. KÕIGIL. Mõne aja möödudes tundub praegune olukorra-probleemi ületähtsustamine suure liialdamisena, asjatu, tarbetu. Aga praegu ta vaevab, masendab, muserdab, võtab elult lusti, võtab elulusti. Olete ainulaadne ja tuhandeid aastaid ennemuiste suunas ega ka aastaid tulevikku ei ole olnud, ei ole praegu ning ka ei tule Teiesarnast ainulaadset ning imepärast indiviidi. Teid vajavad Teie lähedased, töö-õpikaaslased ja Teie ise, et elust rõõmu tunda! Pöörduge tohtri poole ning saate kohe abi. Vaevalda-muretseda ei tohi. Vajadusel helistage mulle. Elame veel! Tervitades Jüri O.-M. Ennet