omadega lõksus 11.10.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen lapseootel, rasedus oli NAGU planeeritud, arvasin, et olen valmis. Kuid nii kui testil triipe nägin, hakkasin meeletult kahetsema seda sammu. Tundus siiski, et nüüd on elu läbi, et liiga vara veel, mida ma küll mõtlesin, olen veel ju nii noor, appi milline vastutus langeb õlgadele, et ei tahaks nagu veel. Oleks aega veel ikka 3-4 aastat olnud endale elada, vanust oleks siis olnud üle 30 sipake.
Lootsin isegi, et äkki rasedus katkeb ise (kohutav, mul on oma mõtete pärast niivõrd piinlik, ka selle sündimata lapse ees).
Mul on väga tore ja armastav elukaaslane, kuid tema soov oleks ka olnud mõned aastad veel endile elada. Nüüd tagasi vaadates on selge, et me ei arutanud seda sammu ikka väga põhjalikult läbi.
Rasedus on jõudnud juba ka praktiliselt poole peale ja ei suuda ennast kuidagi häälestada sellele lainele, et varsti on beebi majas.
Lisaks tunnen veel kohutavaid süümepiinu oma mehe ees, sest meie omavaheline läbisaamine nende aastate jooksul on olnud super.
Kardan, et see kõik muutub peale lapse sündi.

Mida peaksin tegema, kuidas käituma? Kuidas oma mõtteid suunata?

Austan teie tööd väga.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Vabariigis on 15-20 000 naist (30-40 000 PAARI) Kes last soovivad, aga tavalised "kure-kutsungid" ei toimi ja kasutatakse kunstlikku viljastamist. Teil viljasalve vili õigele pinnasele külvatud.
OLE ÕNNELIK, INIMENE!
Te pole ju 13, siis naa varavõitu. 26 - ideaalne. Ilma Teie tahteta poleks see asi ju "käivitunud."
Selle nimel me ju elamegi, et Elu JÄTKUKS! (kui Loodus selleks võimalusi pakub, Teile ju pakub).
Igast murest saab üle! Aga muret ju pole.
Tervitades,
Jüri O.-M. Ennet