Tugevad paanika häired 30.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere
Juba paar aastat on mul tugevad paanika häired! Ühistrantspordist olen juba täiesti loobunud kuna ei suuda seda kasutada (tekib tugev minestamise tunne, lööks nagu pea verd täis aga tegelikult lähen näost kaameks, puls kiireneb tunduvalt ja vererõhk tõuseb), sama juhtub nii poes,tööl kui ka ka koolis! Olen Cipralexi võtnud kuskil 100 päeva alguses 10mg siis tõsteti norm 15mg ja nyyd 2 nädalat kuskil juba 20mg. Alati on taskus ka 1.5 mg lexotanili tabletid! Kysimus aga selline, et kas poleks tarvis tegeleda põhjusega mitte tagajärgede kõrvaldamisega? minu psühhiaater räägib et kõik läheb nii nagu peab aga mingit leevendust pole nagu neist rohtudest saanud!?! Tahaks hakata elama normaalse inimese elu aga kahjuks pole see minu häiretega võimalik! Ehk on mõni soovitus (loen psühholoogilist kirjandust kuidas ennast aidata jne) aga minu mõistus on otsas!
Ette tänades

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Rohi, Harjutused (viis rühma) ja uus hoiak - see viib sihile.
vt. minu ristkülik diagonaaliga ja "uued prillid" printsiipi. varasemaid soovitusi.
Igast murest saab üle, aga tabletivõtmisest üksi ei piisa.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet