Ikka alkohol 25.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen 39 aastane majandusliku kõrgharidusega naine. Mul läheb tööga vahelduva eduga hästi. Kui ei joo, teen ette ja taha kõik tööd ära. Hakkasin probleemiga tegelema 4 aastat tagasi. Tegin aastase süsti, et mitte juua. Kuskilt maalt hakkasin katsetama, et on ok. Kehv oli, aga läksin siiski uuesti psühhiaatri juurde. Püüdsime lahendada minu meeleoluhäireid rahustitega, antidepressantidega, unerohuga. Muidugi pole arst jumal ja saab anda vaid esmaabi. Veider, ma ei taha juua murest vaid vastupidi, et rõõm kauem kestaks. Kuskilt maalt hoian ennast jõuga tagasi ja siis ikka jälle ja siis võin juua pikemalt, samas käies tööl ja tänu kogemustele kõik tööd ära teha. Tean, et see ei kesta kaua ja kuskilt maalt ei suuda enam niimoodi tööd teha. Mida soovitate, kas teha ennast täielikult alkoholivabaks kohe kauaks. Sest kui ma ei joo, olen hea sõber, hea töötaja. Kui joon, hoian omaette ja vaevan pead omaette hoidmisega.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mida soovitate, kas teha ennast täielikult alkoholivabaks kohe kauaks. Sest kui ma ei joo, olen hea sõber, hea töötaja. Kui joon, hoian omaette ja vaevan pead omaette hoidmisega.
Esialgu karskus, siis selgitada-muuta põhjused ja siis selgub edaspidine eluviis.
Hea tervis ja sportlik toonus, mõnus sõber jne.
Nii algabki see kõik - kaunis kulg.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet