Alkoholi liigtarvitamine 02.08.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere,

minu mure järgmine - ma ei suuda kuidagi oma elukaaslasele selgeks teha, et tal on probleeme alkoholi kuritarvitamisega. 5-6 kanget õlut (8%) tööpäeva õhtul ning 8-10 nädalavahetusel on minu arvates ikka liig, mis liig, lisaks veel mõni gin või siider töö ajal. Iga kord kui teema üles võtan, saan vastuseks, et õlu on karastusjook. Olen üritanud teda registreerida Wismari haigla vastuvõtule, aga ta keeldub minemast, sest ei näe oma käitumises probleemi. "Olematust" probleemist on tekkinud sellised tülid ja pahandused, et kolisin meie 6-kuuse pojaga kodunt välja. Tahan väga uskuda inimese võimesse ennast parandada ja muutuda. Mida peaksin tegema, kuidas veenda inimest, et tal on probleem?

Tervitades, Piret

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Väljendunud alkoholism. Puudub kriitika. Süvenev agressiivsus. Varsti kaasneb eelnevale ka armukadedus. Õllevaht on tähtsam Lapsest, inimsuhetest ja varsti ka tööst. Tööalane (sotsiaalne) kotroll-raamistik püsib eelnevast kõige kauem - ja siis laguneb ka see raamistik. Terviseprobleemidest ei räägigi.
Vajab ravi. Teile antud sõnad-lubadused on nagu kevadine udu, mis kiirelt kaob või mõnede erakondade valimiseelsed "kilked" - ja kilkeks nad jäävadki.
Te ei vaja koju karjuvas kõneviis "etlevat" agressiivset õlle-orja, keda Teie peate siis veel omakorda orjama!
Reaalset ravi ja elustiili muutust on vaja, mitte lubadusi. Lubadused on nagu meie rahvastikuministrite (Valitsuste) senine integratsiooni (lõimumise) poliitika - sõnad, sõnad... Ja siis: slova na inostrannom jazõke, kakskeelne riik (s.o. Pärismaalsed õpivad ka teise keele) ja .. läinud see vaba riik ongi.
Ravi ja uus eluviis!
Riiklikule abile ei maksa kaasajal veel loota. Loota saab vaid endale ja isetehtule.
Kannatlikkust ja lootust,
Jüri O.-M. Ennet