Oskamatus. 17.06.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist. Elan tallinnas ja vajan abi. Psühholoog mind enam ei aitaks. Kardan kõike ja kõiki, pidevad paanikahäired ja ärevushood, suurema osa ajast olen täiesti masendunud kuid vahel vaheldub see sellise ülieufoorisine olekuga, kus mu jutt kaotab pea kogu mõtte ja ma ainult naeran. Iga asi tundub nii tore, huvitav ja uus. Kestab veidi ja siis olen ma jälle põhjas. Iga pisiasi ajab mind nutma. Kõik teeb haiget. Juuksevärv on tuhmunud ja uued juured on värvunud halliks. Mul on rasked toitumishäired juba mitu aastat, aga ma olen liiga nõrk, et leida kuskilt abi. Iga päev mõtlen, et " Nii, täna on see päev, kus ma leian abi", aga samas on see justkui sõltuvus, ma ei taha lasta seda käest.
Üksi olles kuulen vahel sosinaid enda ümber, arulagedat teksti, hääli. Ma kardan, et üks päev ma enam seda ei kannata ja võin endaga midagi teha. Mul on juba minevikus olnud probleeme enese tahtliku vigastamisega.
Ka on probleeme raevuga. Suurem osa asju, mis peaksid tegema kurvaks, väljenduvad minu puhul täieliku raevupuhanguga. Vahel ma tunnen, kuidas see algab. Süda hakkab kloppima, keha läheb tuimaks, kaotan mõistuse ja ei saa enam midagi aru. Pisarad voolavad, ma hakkan kutsuma " Ema, ema!" ja tunnen, et lämbun, tunnen justkui sureks kohe ja rinnakorv surub kokku. Mõistus kaob täielikult ja kui ükskord kaine oleku tagasi saan, on pool tuba segi pekstud. Ka olen vihahoos tõmmanud oma sõrme paigast, löönud põlve katki, pastaka jalga kinni.
Ma ei taha enam nii, aga ma olen liiga arg, et leida abi. Sest ma kardan kõike ja kõiki.

Mida teha?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psühhiaater aitab, kohe vastuvõtule.
Saatekirja vaja ei ole. Und korrigeerida ja rohkem puhata. Apteegi vabamüügist võtta rahustavat teed. Korralikult süüa, see ka rahustab.
Aga eelkõige - psühhiaatri vastuvõtule.
Igast murest saab üle! Head rohud olemas, harjutused aitavad kaasa.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet