Afekti seisund? 17.01.04 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mu mees vihastab ilma mitte mingi põhjuseta nii,et ta lausa röögatab(meil on 3,5 kuune laps ja abielus oleme olnud 8 kuud).Ise ütleb,et ta ei saa aru miks.Lheb äkki silme eest mustaks ja ta ei tea, mida suust välja ajab.Ise ta muidugi mäletab.Ütles,et kord vihatas nii,et oleks kellegile peaaegu peksa andnud.Mind teeb murelikuks see olukord.Kas sellist asja ravida saab ja kui ohtlikuks selline olukord minna saab?Ette tänades Jansa

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tänapäeva elu nii "Esimeses" Eestis kui ka "Teises" on küllaltki pingeline, pingeid toob kaasa ka uus olukord - Laps peres, pingeid võib tekitada ka uus situatsioon - abielu. Uued rütmid, uued kohustused, VASTUTUS jne. Oskamatus sellega kohaneda ja pingeid tervislikult maandada vajavad seda, et Mees tuleks/läheks psühhiaatri jutule.
Ta saab vajalikku nõuannet, abi, veidi rahustavat arstirohtu.
Alkohol pole lahend.
Lapse kasvatamisel peab ülekaalus olema RÕÕM uuest INIMESEST.
Olge tublid!
Jüri O.-M. Ennet