suhete loomine 02.05.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen alla 30 aastane meesterahvas ja mul on mure endale kaaslase leidmisega.
Probleem siis selles, et naisterahvaid, kes mulle meeldivad, ma ei suuda võita ja naisterahvaid, kes minust oleks huvitatud, ei pea jälle mina huvitavaks.
Kas eestis oleks võimalik saada käitumiskoolitust antud vallas või on ehk probleem minu peas, et meeldivad valet tüüpi naised...äkki mulle meeldivadki vaid naised, kes minust huvitatud ei ole...Käisin korra ka psühholoogi juures, kelle arvamus oli, et ma ei kohtu piisaval hulgal naistega. See võib küll tõsi olla, aga ma kahtlen, pigem on probleem, et ma suhtlen naistega ehk liiga passiivselt ja sellest tuleneb ka probleem, et naised soovivad sõbrad olla, kuid mitte midagi enamat. Üldiselt mis peaks olema sammud antud probleemi lahendamiseks?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Suhtlemine õpetab, koolitab ja annab enesekindlust. Olge ISE, olge loomulik. Sportlik eluviis annab kehalisele enesekindlusele lisaks ka vaimset. Trennikaaslaste hulgast võib ka leida lähemaid sõpru.
Igapäevane elu on suur Õpperaamat: õppida enda tegudest, õppida kaaslasi jälgides, õppida loetust-nähtust. Ja suhelda.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet