Keskeakriis 16.02.10 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Olen juba pool aastat Norras tööl ja nüüd juba vähemalt nädala masenduses, tahan kõigile halvasti öelda, nutan jne...kas keskeakriis või koduigatsus ja kuidas keskeakriis välja paistab?

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Uues keskkonnas kohanemine (adapteerumine) tekitab stressi, tekitab masendust, tekitab kojuigatsust, tekitab suuremat lähisuhte (omaksed, sõber, sõbrad) vajadust.
Liigsetest pingetest aitab vabaneda minu Palve-Meditatsiooni harjutus, tihedam suhtlemine kodustega, uute sõprussidemete-suhtlemise loomine. Korralik töö- ja puhkerežiim on vajalik vahend adaptatsiooniprobleemide lahendamisel.
Vähene nutmine on kasulik - puhastab hingeelu.
Keskeakriisi küll ei ole, on uued väljakutsed ja need karastavad.
Teen oma Palve-Meditatsiooniharjutust juba mitukümmend aastat. Aitab mind eestimal, aitab harjutajaid ka Norralmaal.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet