Lisaks oma paljudele küsimustele 30.12.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere taas,
Ma korra juba kirjutasin...
Mõtlesin siin, et mida ma nüüd siis kirjutasin. Ühe väga olulise asja unustasin siiski kirjutamata - mul on tekkinud viimase poole aasta jooksul tundub, et tugevad mäluhäired. Ma võin unustada hetkega mõne asja asukoha, mille käest panin ja siis tunde kulutada tagajärjetule otsimisele. Pole vist mõtet öelda, et see viib omakorda endast välja.
Kuna mu töö on suhteliselt kõrge intensiivsusega ajutegevust nõudev ja lisaks sellele läheneb eksamisessioon magistrantuuris, siis puudulikult funktsioneeriv mälu on lisaks magamatusele ja probleemidega lastega ka suhteliselt ebameeldiv. Ma saan aru, et üldises plaanis, ei ole see kuigi oluline, kuid isiklikult minu jaoks on see väga suur probleem. Paar kurvemat näidet - 1)kuu aja eest hakkasin Tartust Tallinnasse sõitma ja sõitsin Tartu linnas 2 (kaks) tundi ringi, leidmata teed linnast välja. Ma olen ca 15 aastat olnud Tartu liiklusskeemiga enam-vähem kursis, nii et põhjus ei saa olla viletsas orienteerumisoskuses. Hullem lugu on mu arvates see, et mul ei tulnud ka pähe, kelleltki küsida midagi või kaarti vaadata, mis autos kogu aeg olemas on.
2) ma tegin päevaks tööplaani endale valmis - paberil. see sisaldas tegelikult vaid 3 asja. Tehes ühe asja ära ja saates ära, ei suutnud ma enam paberit leida (mul ei ole mingit kaost kontoris - 2 lauasahtlit ja tühi laud; nädal hiljem leidsin paberi rahakotis vahelt, kuhu ma seda oma arusaamise kohaselt ei ole pannud, kuid kedagi teist mu tegemiste juures ka pole- nii et jääb üle kahtlustada ikkagi ennast). 3) kui mul on 1 päeval vaja teha 2 õppeaine kodused tööd või 2 kliendi tööd - siis ma suudan segamini ajada ka 2 radikaalselt erinevat valdkonda.
Ehk need näited annavad mingi vihje, milles võib mure olla...
Ette tänades - murelik ema

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Otium reficit vires! - Puhkus taastab jõu.
Vähemoluline jätta tagaplaanile.
Ja tunda rõõmu elust, liikumisest. Ja ta liigub siiski: mõte!, keha!, Lapsed!, auto, Ilmamaa!
Liigub - järelikult elus; elus - järelikult OLE ÕNNELIK!
Ja veidi sihipäraselt tegutseda, et mure-mägedega rõõmsamalt toime tulla.
Ja Taara (meie sise- ja välismaailma juhtiv meie-vägi) aitab-suunab, kui me end ISE aitame-suuname. Taara on 3E-d juhtiv vägi: Ennistamine (ravi), Ennetamine (profülaktika), Edendamine (treening); Taara on J.O.M.E. (Jätan: patud, mured, arenematus,negatiivne; Olen: ...positiivsed omadused..; Muutun: .. tean oma viite-kuute üllast eesmärki ja nende sihi-saavutamise suunas ma muutun ja muudan end; Ettenägelikkus: üle tee minnes vaatame ka vasemale-paremale (ja mõned on selleski hooletud), tark vaatab ajaliselt rohkemgi ettepoole, Prohvet näeb veelgi kaugemale ette.
Taara avitab!
Toimekat uut aastat,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Ülikooli plaanid

Heipa-hobadi-hop!! Olen kaalunud juba pikemat aega psühhiaatria õpet. Minu kaugema tuleviku kindlaks ambitsiooniks on muuta koolisüsteem. Teisi sõnu tahan lisaks paljudele muutustele tuua kokku lapsed, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mees, kui tead oma Eesmärki-kutsumust, siis oled juba õigel rajal - Suurmehe rajal.
Sinu üldfilosoofiline mõte on õige ja sinu tarmukus aitab seda ellu viia.
Soovin sulle järjekindlust, tegutsemisrõõmu.
Loe edasi

iseenesest

Mul oli töö mida ma väga armastasin, ja mis mulle väga meeldis kuid mingi 4 kuud tagasi. Kadus töö vastu armastus ja meeldimine. Ma igapäevaga aina vihkan oma tööd! Tahaksin tööst lahti lasta, kuid miskipärast ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

1) Korralik puhkus. Puhkus taastab kehalise ja vaimse jõu, suureneb eneseusk ja enesekindlus.
2) Elusihid Päevikusse. Millises valdkonnas olen andekas või isegi parasjagu geniaalne? Igaühel on see ...

Loe edasi

Psühhoos

Tere,

põdesin psühhoosi 2009 kevadel. Võtan selle raviks Soliani tablette 1 tbl päevas. Arsti ettekirjutuse kohaselt 2 aastat. Kas on võimalik, et saan edaspidi ilma ravimiteta hakkama?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Dr. Saluveer on v.hea arst, Solian on paljudele häid tulemusi pakkuv arstirohi. Eesmärk - korralik enesetunne, õpivõime, töötahe ning energia elusihtide saavutamiseks ja kui arstirohi selleks kaasa aitab ...

Loe edasi

kuidas käituda probleemse karakteriga inimesega

Tere,
Mind veavab väga küsimus kuidas peaksin käituma või millise käitumisviisi leidma isimesega ,kellel on tõsised vaimsed probleemid.
Kirjutan lähemat. Tegemist on kaastöötajaga tööl, et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Tegeleda oma tööga korralikult, see olgu esikohal.
Kaaslastega sõbralikult suhelda ja mitte ületähtsustada vastuses olevat emotsiooni. Tugineda sisule, infole, mitte emotsioonile.
Kui inimene ...

Loe edasi

veel paanikast

Kõigepealt meeldivat isadepäeva!
Olen hädas paanikahäiretega ja saanud ka AD-de ravi. Tarvitasin Seroxati kuskil 6 kuud ja lisaks vajadusel ka sedukseni ning teinekord ka xanaxit. Sain juba endaga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Seroxat on paljudele v.hästi toiminud. Teie jutust selgub, et see peaks ka see õige (praegu vähemalt) olema.
Võtke endale kahe kulmu vahele teadmine - rohust üksi on vähe, muid tervise edendamise ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: