Seletamatud nutuhood 11.11.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere doktor,
mure järgmine - juba paar viimast aastat kannatan seletamatute nutuhoogude all (need pole mitte ahastushood, vaid lihtsalt pisarad voolavad... Neid põhjustavad nii positiivsed (head mõtted või sõnad, ilusad filmid), mõnikord harvem ka negatiivsed emotsioonid, mõnikord ei saa isegi aru, mis järgmise pisaratetulva vallandas. Loomult olen parandamatu optimist, elan keskmisest õnnelikumat elu - tubli ja terve pere, armastav kaasa, vahvad lapsed (noorem alles 10-kuune) - kõik on nii hästi. Ka pole ma kunagi kannatanud ei depressiooni ega isegi mitte suurema stressi all. Haigustest vaid kilpnäärme ületalitus, mida ravin regulaarselt. Ka mingeid varjatud pingeid ega lapsepõlve traumasid ei tea endal olevat.
Aga tõtt-öelda häirivad need nutuhood mind päris tõsiselt, sest need ei allu minu kontrollile, hakkavad tasapisi häirima kodakondseid ja muutuvad järjest sagedasemateks.
Äkki oskate sellest midagi arvata?
Lootma jäädes ja ette tänades, K.K

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Nutt puhastab hinge ja nutt parandab haavu. Organismile nii kehaliselt poolelt vaadatuna kui ka vaimsest küljest lähenedes - vägagi kasulik. Võtke need rõõmu-nutu hetked Teile sobival ajal ette, suunake ise seda "projekti." See on tore, et tundehella südant veel Ilmamaal liigub. Mõned lihtsamad psühhoregulatsiooni harjutused on kindlasti kasuks. Ka kehaline aktiivsus annab juhiseid enda kujundamiseks, enda juhtimiseks.
Arstirohuga Teid "tuimestada" küll ei tahaks.
Olge Teie ISE!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

Nutuhood.

Tere! Halvad mõtted keerlevad peas.Umbes 10.a.tagasi venna surmaga ,algasid nutuhood.Iga väiksemgi probleem ajab nutma.Tihti soovin üksi olla,ei soovi kedagi näha,ega kellegagi suhelda.Leian mõttelt,et ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Veidi nutta ikka võib - puhastab hinge.
Xanax on nö kiirabivahend ja aegajalt võtta - sobib.
Väike ravikuur antidepressandiga tuleb kasuks.

Perearst las kirjutab Mirtazapini ...

Loe edasi

paroxat

kas paroxat paanikahäirete raviks võib alguses esile kutsuda veel suuremad värinad, surinad, naha kiskumise ja depressiooni? võtan 5 päeva pool tabletti (10mg), kogu aeg on paha olla ja hirm, et suren ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mõnede AD kõrvaltoimete suhtes on mõned inmesed tundlikumad. Mida teha? a) muuta annust; b) vahetada rohtu.
Konsultatsioon psühhiaatriga.
NB! rohi peab olukorda leevendama, enesetunnet heaks ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: