paroxat 04.09.07 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

kas paroxat paanikahäirete raviks võib alguses esile kutsuda veel suuremad värinad, surinad, naha kiskumise ja depressiooni? võtan 5 päeva pool tabletti (10mg), kogu aeg on paha olla ja hirm, et suren ja nutuhood. Mida teha, kas lõpetada ravi, tarvitan ka xanaxit kõrvale, aga ei aita miski.
28, N

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Mõnede AD kõrvaltoimete suhtes on mõned inmesed tundlikumad. Mida teha? a) muuta annust; b) vahetada rohtu.
Konsultatsioon psühhiaatriga.
NB! rohi peab olukorda leevendama, enesetunnet heaks tegema.
Ja harjutused ja "uued prillid" e hoiak on rohust olulisemad.
Head harjutamist,
Jüri O.-M. Ennet