keskendumis raskus,mälu häired 25.10.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tervist.
Olen 21a II kursuse üliõpilane Tehnikakõrgkoolis.
Juba aastaid(keskkoolis ja ka põhikooli lõpus) on olnud probleeme keskendumisega õppimisele. Keskkooli sai kuidagi läbi pusitud,kuigi raskustega. Keskkooli alguses suutsin materjali endale selgeks teha kuid kontroltöö saabudes oli kõik nagu peast pühitud. Nüüd II kursusel olles on tõsised raskused õppimisega ja mõtlesin abi paluda.
Kodus tööks õppida üritades ei suuda keskenduda materjalile,lihtsalt mõtted lähevad mujale ja nii ta lõpuks jääbki õppimata.
Tihti esineb ka mäluhäireid nagu näiteks peale õhtusööki peale paari tunnikest nõuab tõsist pingutust meenutamaks mis ma õhtuks sõin. Ja tihti olen näiteks garaazis tegelenud mõne asjaga ja siis peale tegevuse lõpetamist unustanud tööriistad laiali jne.
Just teeb muret see,et ei suuda midagi meelde jätta.....õppejõudu kuulates ja lugedes materjali on asjad ainult hetkeliselt meeles.
Olen ka karsklane ja mitte suitsetaja....et see nagu ei tohiks mõjutada mälu.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Psüühilised võimed on samuti treenitavad ja arendatavad, nagu kehalisedki. Ja treeningpritsiibidki on samad. Ja need on: a) õige õppimine (aine strutureerimine, visualiseerimine, üldiselt üksiku suunas minek, mõnu ja naudinguga, nagu trennis. b) Puhkus taastab jõu. Puhkus nii õpitükkide vahel kui ka öine puhkus. Siin sobilik minu harjutus ja vt. soovitused uneks. Puhkus on smavõrd tähtis, kui õppiminegi! Samavõrd.
Kas vererõhk ei ole liigselt mada? Kas kehaline aktiivsus liigselt tagasihoidlik?
Rohkem mägulisust, siis ka meeldejäämine parem. Kui ennetähtaegselt ja targana sureme, siis ikkagi Jobu. Ja seda küll vaja ei ole. Kui kurvameelselt tark, ka siis ei ole asjad korras.
Mõnikord tuleb kasuks ka akadeemiline puhkus. Mõnikord ka veidi ergutavat tohtrirohtu (Fluanxol 0,001 - 1-2 tabl. hommiku).
Õiget asja, õige metoodikaga, õigesti puhates, õhina ja rõõmuga - see ongi Õnne valem. Ja seda õnne vaja teistega ka jagada!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet

Kas see arutelu oli kasulik?

Nõuanded teemal: Psühhiaatria

mälukaotus

Peale reieluu oppi mäletan,et mind viidi Järvele
Miks mul kadus mälu 3 kuud ei tea midagi

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mis oli reieluu murru põhjuseks: kas lühiaegne peaaju verevarustuse häire või mikroinsult? Siin nüüd - 4-5 aastat hiljem on ajus kestvalt kogu aeg minimuutused ja üheks variandiks on Insuldi (mikroinsultide) ...

Loe edasi

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire?

Tere, viimasel ajal on tekkinud tugevad unehäired ning sellega on kaasnenud keskendumis- ning mäluhäired. Siiamaani olen arvanud, et need tulenevad ainult öösel töötamisest, kuid kuna unehäired on viimased ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kvetiapiin sobib - leida endale sobilik annus. Apteegi vabamüügis Melatoniin - seda proovida. Soojad joogid.
Elukorraldus: Töö ja Puhkus – Kaksainsus.
1. Igapäevaelu ja tegemine on nagu külakiigel ...

Loe edasi

Pregabaliin ja toime mälule

Tere,

Kas ja kuivõrd olete teie oma arstipraktikas täheldanud gabapentinoidide, täpsemalt pregabaliini mõju lühi- ja pikajalisele mälule? Uurides välismaailmast teema, selgus, et mõningad ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Psüühilisi funktsioone palju ja mälu (mälul ka mitmeid komponente: lühi, kaug, protseduuriline, semantiline, episoodiline, priming) ka oluline.
Mis on põhiprobleem, miks arst selle ravimi kirjutas: ...

Loe edasi

Aktiivsus- ja tähelepanuhäire

Olen 27 aastane noormees. Olen hea tervise juures, terve elu tegelenud spordiga, ettevõtja, abikaasa ja isa. Ei suitseta ja alkoholiga probleeme ei ole.

Minu mure sesineb selles, et mina, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Kõigepealt diagnoosi küsimus.
Hüperkineetilised häired on lapseaeas alanud häired, nad on selliselt häirivad, et vajatakse korduvalt abi lastepsühhiaatri juures,. Nad on sellised, et seni teie poolt ...

Loe edasi

Kognitiivne häired. millest need tulenevad.

Kognitiivne ehk lähi mälu probleemid minul ja arstid on sellise tiagnoosi pannud minule kuid tahaks väga teada millest see on tulnud. olin pikki aastaid roostevaba keevitaja ja kroomi arvud olid kõrged ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Mälu tugevdavad rohud olemas - perearst kirjutab (need dementsuse vastased rohud). Mõõdukas kehaline aktiivsus hea, Märkmiku kasutamine - hea. Korralik uni - hea.
Võimalik dementsus. Võimalik ka ...

Loe edasi

depressioon

Kas mul on ainult psüühikahäired . sümtomid . tasakaaluhäired .raskus peas .loidus .ärevushäired .väsimus .suu tõmblemine .raskustunne terves kehas.kergesti ärrituv .kurvameelne .mul on kõrge kolesteroolitase ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Perearsti jutule, Vererõhu kontroll ja selle korrigeerimine. Juba siis mitmed häired taanduvad.
Veresuhkru kontroll.
Uni korda, piisava pikkusega.
Jõukohased jalutuskäigud.
Juuste ...

Loe edasi

Tujud, tühjuse tunne

Tere.

Viimased aasta või kaks on mul tõsised probleemid olnud tujude kõikumisega ja igapäevane tühjuse tunne. Põhimõtteliselt käibki nii, et oleks nagu 4 iseloomu.
Kurb, äkiline, hästi ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Meeleolu, aktiivsuse, energia, käitumise jne lainetus on täiesti inimlik, aga sellel on teatud raamid ja ka teatud põhjused, mida teame.
Kui asi läheb üle piiride ja ka üle taluvuse, siis on vaja: ...

Loe edasi

Mälu probleemid ja tähelepanu puudulikkus

Tere!
Ma kahhtlustan, et mul on tekkinud mingid probleemid, eriti avalduvad need
töö juures. Oma tööülesannete täitmisel olen arvamusel, et teen
üpris korrektselt pakendamistöid. Hiljem, ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Palju noorusaastaid? Milliseid ravimeid võtate? Elukombed? Puhkus ja vaba aeg?
Esmane arvamus - üleväsimus ja vajate suuemat/sügavamat puhkust. Puhkus taastab jõu, täpsuse, meeleolu.
Tohtri ...

Loe edasi

dissotsiatiivne häire

Mis on dissotsiatiivsed häired ja kuidas neid ravitakse?

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Diagnoosi paneb tohter, ravi selgitab raviarst. Kirjelduse leiate, vajadusel, Psühhiaatria käsiraamatust või siis RHK-10-st.
Mälu, aisingute, tähelepanu, liigutuste teadliku ja valikulise kontrolli ...

Loe edasi

tervise mured.

Olin kaks aastat tagasi närvidega haiglas......peale nürisünnitust, ema surma ja mehega lahkuminekut... ja see kõi juhtus paari kuu jooksul. Hakkasin enda mure pudelisse uputama..nii valus oli hinges.....aga ...

Jüri Ennet

Vastas dr Jüri Ennet

Olete juba õigel rajal ning kindlasti leiate ka hingerahu. Korralik öine puhkus aitab Teid sellel teel, kerge kehaline aktiivsus samuti.
Kohvi joomine (tasside arv) on ülimalt isikupärane ning liigne ...

Loe edasi


Vaata kõiki nõustamisi

Ei saanud vastust? Küsi arstilt: