usaldus, jälgimine, soojus 08.11.01 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere! Olen 22a noormees, kellel on kunagi lapseeas olnud palju muret tervisega. nüüd vanemad üritavad ikka veel minusse suhtuda kui väikesesse abivajajasse.

Et aga selline suhtumine on endaga ka usaldamatuse kaasa toonud, siis enam ei suuda kodus midagi teha--tean,et mind ei usaldata, paljudel juhtudel kuulatakse kõnesid pealt--olen nagu ahv puuris.

Aga nüüd tunnen et see rusub mind ning enam ei suuda üldse midagi teha, ka seda mitte,mis varem huvitas. Praegune psühhiaater ei tundu enam mõjus olevat. Kas see on minu ebanormaalsus või mitte.

Mida peaks ette võtma?

Tänan teid lugemast.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Milline on Teie praegune igapäeva tegevus? Millised plaanid edasiseks? Kaua plaan veel koos vanematega ühe leivakoti peal olla? Mida psühhiaatriga seni olete arutanud, kokku leppinud, ette võtnud ja toimetanud? Need küsimused vajavad selgitamist. Kui praeguse psühhiaatriga "klappi" ei ole, siis pöörduge mõne teise poole. Igaühega ei pruugigi pidevalt kõik sobida. Ka arstirohtu tuleb vajadusel vahetada. Arvan, et ka praegune tohter oskab ja saab Teid aidata, rääkige avameelselt oma kõhklustest, vanemate suhtumisest, rusutundest, oma kahtlustest. Hingerahu saab taastada, tervist tugevdada ja karastada. Pöörduge veelkordselt oma praeguse tohtri poole, alustage sellest. Otsige ja Te leiate lahendi (koos tohtriga kergemini). Tervitades Jüri O.-M. Ennet