alkoholiprobleem 18.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Selline mure.Olen 37 aastane naine,ning tunnen,et minu alkoholitarbimine on ületanud igasugused piirid.Kahjuks ei saa või ei oska sellele piiri panna.Nimelt meeldib mulle ja ka mu mehele peale tööd paar veini või viinakokteili teha.Ja ausalt seda juba kuskil viis aastat järjest.Ma arvan,et mehel polegi see probleem nii suur kui minul.Tema oskab vähemalt paari kokteiliga lõpetada ja magama minna,kuid mina ei lõpeta enne,kui pudel tühi.Hommikuti mingit pohmelli ka ei ole.Kas see tähendab seda,et organism on juba alkoholiga nii ära harjunud.On olnud ka päevi,kus olen üksinga ka kaks veini ära joonud.Siis on küll hommikul halb olla.Viimasel ajal tunnen juba parema roide all mingisuguseid imelikke torkeid.Ausalt öeldes kardan juba oma tervise pärast.Kas kohalik psühhiaater ei saaks mingeid rohtusid kirjutada,et alkoholivajadust organismis vähendada.Toidupoes kohe tõmbab veiniriiuli juurde.Samas tarvitan ka antidepressante ärevushäirete ja depressiooni leevendamiseks.Olen ise firmajuht ja sellest tulenevad ka igasugused jamad mida ei oska teistmoodi maandada.Palun aidake.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Tunnen juba parema roide all mingisuguseid imelikke torkeid.Ausalt öeldes kardan juba oma tervise pärast.
Õiged tunded, õiged kartused. Seal kaare all on maks ja ilmselt soovib ta varsti pankrotistuda!
Rohud olemas, süstid olemas.
Ravile.
Tegutsege,
Jüri O.-M. Ennet