"Keemia" psühhiaatriga. 15.09.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere õhtust, härra Jüri O.-M. Ennet ! Lugesin suure huviga Teie vastuseid abivajajate küsimustele ja mul tekkis omal samuti konkreetne küsimus, õigemini on neid mitu. Pisuke taustainf on selline, et olen manustanud Remeroni, Efexori, kunagi ammu Noritreni, viimane mu väljavõideldud ravim on Cymbalta. 3.a. farmakonide söömist on läinud kõik "lumme". Ent see pole oluline. Tähtis on miski muu. Esiteks ei ole norm.juba asjaolu, et Tartu kliinikus on depressioonihaiged & minu mõistes "mõõgavehklejad" paigutatud ühele korrusele, huvitav küll, kas seal viibides saabub tervis?. Rõhutate "keemiat" arsti-patsiendi vahel. Olen juba 90 % kindel, et viga on minus.Kuis muidu eriliselt hinnatud psühhiaater esimesel vestlusel vaatab otsa ja küsival toonil ütleb, et kas arvate, et minu elu on kerge olnud, kusjuures mingi eluni ei olnud me veel jõudnud. Teine arst (õnneks mees, hoiavad emotsioone vaos) nägi vist pisut vaeva (suitsiidiga sattusin ravile) ja lähenes teoreetilisel pinnal , et vastaksin ta küsimustele. Et Tartusse on kauge sõita (töö takistab), hakkasin käima kohaliku naisarsti juures. Sain nii targaks, et tuleb hästi ruttu mehele minna, muidu varsti nägu kortsus, keegi ei vaata, sest naised vananevad väga kiiresti, kui ma ei suuda parandada oma kontsentreerumisvõimet, ähvardab mind dementsus, lisaks avaldas ta oma patsientide nimesid:) Kommentaarid on liigsed. Suvel külastasin Tartus eelpool mainitud meesarsti, jõudis kohale väike vihje, et olen justkui tema arvamuses nn."jooksiku" staatuses. Et olen töötanud 5.a.uurijana ( seal "kreisiks" pöördusin), lisaks vanatüdruku staatus(millega olen rahul), küsingi hr.Ennetilt- kuidas on võimalik meie väikeses vabariigis vahetada psühhiaatrit, kui külge kleebitakse jooksiku pitser, mimd isiklikult see häirib. Millisest salakapist ma otsin keemiat patsiendi ja psühhiaatri vahel. Väga paluksin Teilt hingekeemia retsepti, ilma et psühhiaatrid teeks nägusid ja mängiks solvunut pealekauba. Kaunist sügist ja eredaid elamusi soovides Cleer.

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

1) Tartu kliinikus on depressioonihaiged & minu mõistes "mõõgavehklejad" paigutatud ühele korrusele, huvitav küll, kas seal viibides saabub tervis?
Eks meil vastus ühine.
2) Rõhutate "keemiat" arsti-patsiendi vahel. Olen juba 90 % kindel, et viga on minus.
Vigu ei ole Teis, viga ei olegi - on n.ö. (negatiivne) tagasiside ja seda tulebki kasutada uue lahendi leidmiseks. Ja tohtrite jutust "sõeluge" Teile ouline välja ning seda kasutage, juhinduge sellest.
3) Kuidas on võimalik meie väikeses vabariigis vahetada psühhiaatrit?
Lihtsalt. Registratuuris avaldada soovi just selle või siis selle tohtri jutule minna (kui selles regioonis tohtreid mitmeid). Hingesobivus selgub visiidil. Eratohtreidki üle suure riigi ja siingi see "sobivus" oluline. Vastuse saate kabinetis. Põhi-soovitused saate ju ka "sobimatuse" korral, aga see pole ju see. See pole parim.
Mõned harjutusssssed-soovitused leiate ka siinsetest varasematest kirjadest.
Kindlasti leiate Teile sobiva lahendi!
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet