Laps valetab 04.08.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Mul selline mure! Mul on 10 aastane käitumishäiretega laps! Tal puudub keskendumisvõime ja on oma eakaaslastega võrreldes palju lapsikum! Ta teeb palju rumalusi ja teda ei sallita koolis ega õues! Õues loobivad teda juba kividega 3 aastased lapsed,kes teavad juba et see poiss on nii rumal,et teda võib kiusata! Nüüd kardab ta õues käia! Samas maakohas oma sugulastega koos olles nüüd kasutab ta seal jõudu,käsutab neid ja mõnda last ignoreerib! Ja on hakanud valetama,ajab kõik tagasi,mis on halba teinud,ei tunnista omaks!
Nüüd ei taheta teda enam ka maale,sest teised vanemad kardavad,et ta näitab halba mõju! Nüüd polegi tal enam kohta,kus olla! Ta saab küll aru,et teeb halvasti,kuid unustab ruttu ja teeb jälle! Mul on pea tühi ja mina enam ei oska! Olen käinud mitme psühhiaatri juures,mõni ütleb et läheb üle,teine kirjutab rahusteid ja kolmas soovitab ristiku kooli panna! Kas oskate nõu anda,mida teha?? On söönud ta ka kolm aastat epilepsia rohte,sest olid krambid! Aga see aasta enam ta ei võta neid! Jään ootama!

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

EP rohtu ärge omapäiselt ära jätke. Muus osas saab juhiseid anda ikkagi lastepsühhiaater. Kasvuraskused, tähelepnu-häired, pidurdamatus jne. - nende kõigi puhul on alati suureks kasuks kehaline aktiivsus, käeline tegevus eriti.. ja ka teatud arstirohuga toetamine.
Teie ise peate olema - rahu ise. Kannatlikkust.
Lastepsühhiaater aitab.
Parimat soovides,
Jüri O.-M. Ennet