Ma tahaks heljuda-heljuda-igavesti... 06.07.06 / Psühhiaatria

Külastaja küsib:

Tere V.a.Dr. Jüri O.-M. Ennet !

Ravin korduvat depressiooni juba 1,5 a.Ravi algul oli sügav masendus ja muu depressiivne jama sh.ärevus ja sundhäire.
Paranemise protsessis on regulaarsed depressiooni "augud"1,5-3 päevani kuni 2 korda kuus.Talvel sügavamad augud, enesetapumõtetega- elu mõttetuse taustal.
Samas dep."aukude" vahel ei ole harvad energiapuhangud,väsimatus,Rõõmu tunne,"linnukesed siristavad rõõmsalt ajudes",hõljumise tunne, kuni soovini ennast tappa,et see hõljumine jätkuks lõputult.
Vahest normaalse inimese tunne- see on see kõige harvem tunne.
Ons see protsess normaalne...

Arst vastas:

Jüri Ennet

dr Jüri Ennet

Psühhiaater

Erapsühhiaater

Ma tahaksin ka lennata, kõik sooviksid Tähekest (mitte ainult kosmoseavarustes) emmata, Pegasuse tiivul liikuda. Need meeleolu "lainetused" lainetavad tavaliselt koos igapäevaelu "poliitilise ja majandusliku konnatiigi" lainemölluga - sedavõrd irratsionaalne lihtinimesele mõista (esmapilgul), aga ikkagi läheb südamesse sisse.
Kui need depressiooni ja sub-maniakaalsuse orud-künkad elamist ei sega,
siis - laske aga käia. Kui segavad adekvaatset elamist, siis seda annab korrigeerida. Psühhiaater siis aitab. Meeleolu on ju tegutsemisvõime hooratas. Sellest järeldub - tegutsemise kaudu saame ka seda "hooratast" e meeleolu mõjutada, muuta.
Tegutsege, et oma hingeelu (emotsioone) muuta.
Parimate soovidega,
Jüri O.-M. Ennet